Ramazan davulcularına sertifika

Ramazan ayında vatandaşları sahura kaldıracak olan davulcular, Elazığ Belediyesi tarafından verilen eğitimin tamamlanmasının ardından, sertifikalarını ve yaka kartlarını aldılar.

Ramazan davulcularına sertifika Güncel

Elazığ Belediyesi tarafından, kültürümüzün önemli bir parçası olan ve Ramazan ayının simgesi davul ve klarnet müzisyenlerine yönelik oryantasyon eğitimi verildi. EBEGEM bünyesinde Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Ahmet Yüce ve Fırat Üniversitesi Öğretim Görevlisi M.Bolkar Öztekin tarafından verilen eğitimlerin ardından 88 davul ve klarnet müzisyenine sertifikaları verildi. 

Törene Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Başkan Yardımcıları Karahan Çelik, Mahmut Varol, Resul Şahin, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özcan Uluç ve müzisyenler katıldı. 

Eğitimleri değerlendiren Öğretim Görevlisi M.Bolkar Öztekin, "Gelecek kuşaklara çok güzel bir miras bıraktığımıza inanıyorum" dedi.

Törende konuşan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yaptıkları her çalışmayı bilimsel temeller üzerine oturtmaya çalıştıklarını ifade ederek, "Müzisyenlerimiz yıllardır bu hizmeti sunuyorlar. Ancak bilginin sonu yoktur. Beşikten mezara kadar ilmi tahsil ediniz diyen bir inancın mensuplarıyız. Benim öğrenmeye ihtiyacım yok demek cehaletin işaretidir. Gelişen ve değişen dünyada eğitimin sonu olmamalıdır" dedi.

MÜZİSYENLERE YAKA KARTI TAKMA ZORUNLULUĞU
Müzisyenlere verilen eğitimin çok faydalı olduğuna inandığını dile getiren Başkan Yanılmaz, "Hiç kimseye hiç bir konuda ayrıcalık tanımadık, tanımayacağız. Bu eğitime katılan kardeşlerimize yaka kartı verilecek. Bu kartlara sahip olmayan hiç kimse bu hizmeti veremeyecek" diye konuştu. 

Tören, Başkan Mücahit Yanılmaz tarafından eğitimlere katılan müzisyenlere yaka kartları ve sertifikalarının verilmesiyle sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom