Obezite ile mücadeleye start verildi

Elazığ'da Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulu obeziteyle mücadele kapsamında yedinci toplantısını gerçekleştirdi.

Obezite ile mücadeleye start verildi Sağlık

Toplantıya Halk Sağlığı Müdürü İbrahim Halil Akkuş başkanlık yaparken, Halk Sağlığı Birim Müdürleri ile Fırat Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Gıda ,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığı yetkilileri de katıldı.

Obeziteyle mücadelede ile ilgili kararların alındığı toplantıyla ilgi bilgi veren Halk Sağlığı Müdürü İbrahim Halil Akkuş, "Obeziteye yol açan sebeplerin çokluğu, obezite ile mücadelenin multidisipliner yaklaşımla sürdürülmesi gereğini ortaya koymaktadır. Günümüzde bireysel mücadelenin yanı sıra obezite ile kurumsal mücadele de önem kazanmış ve kurumsal düzeyde birçok sektörü içine alan yaklaşımla gerekli önlemlerin alınması zorunlu hale gelmiştir. Bu doğrultuda Bakanlığımızca Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı hazırlanmıştır.

Program gereği obezite ile ilgili, il düzeyinde mücadele etmek ve bu konuda kararlar almak amacıyla Elazığ Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulu oluşturularak alınan kararlar uygulanmaktadır" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom