Elazığ'da 118 bin öğrenci karne aldı

Elazığ'da 480 okulda eğitim öğretim gören 118 bin öğrenci karnesini aldı.

Elazığ'da 118 bin öğrenci karne aldı Eğitim

2014-2015 eğitim ve öğretim döneminin sona erdiği bugün Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Koç İlkokulunda öğrenciler için karne töreni  düzenlendi. Vali Vekili Üzeyir Yılmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş’ın katıldığı törende öğrencilere karneleri ile birlikte satranç takımı hediye edildi. Karnelerini aldıkları için mutlu olduklarını ifade eden öğrenciler, yaz tatilinde hem gezip, hemde tatil kitaplarını okuyacaklarını söyledi.

Elazığ’da 118 bin öğrencinin karne aldığını belirten Vali Vekili Üzeyir Yılmaz, ”Karne alan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Yaz tatilinin çocuklarımızın önümüzdeki eğitim yılına motive olarak başlaması için değerlendirmelerini umuyorum. Umarım geleceğimizi inşa edeceğimiz çocuklarımız eğitim hayatları boyunca her hangi bir sorun yaşamadan almaları gereken eğitimi en üst seviyede alırlar. Bizlerin ümitleri olan öğrencilerimiz geleceğimizi inşa ederek inşallah ispat ederler” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş ise, 480 eğitim kurumunda 118 bin öğrencinin tatile girdiğini kaydederek, tatil döneminin en yararlı bir şekilde geçirmelerini  istedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom