Diyabet Eğitici Eğitimi düzenlendi

Bakanlığımızca yürütülmekte olan "Türkiye Diyabet Önleme ve Kontrol Programı" kapsamında Genel Sekreterliğimiz tarafından Diyabet Eğitici Eğitimi düzenlendi.

Diyabet Eğitici Eğitimi düzenlendi Sağlık

Genel Sekreterliğimiz toplantı salonunda gerçekleştirilen ve açılış konuşması Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uzm.Dr.Levent AVCI tarafından yapılan eğitime, Genel Sekreterliğimize bağlı Harput Devlet Hastanesi, Malatya,Bingöl ve Tunceli Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı sağlık tesislerinde diyabet eğitimini aktif yürüten personel katıldı.

Genel Sekreterliğimize bağlı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapmakta olup, Diyabet Eğitici Eğitimi almış bulunan Diyetisyen Hatice ÇELİKBAĞ, Hemşire Oya AŞLAMACI ve Selda ÇETİNER tarafından yapılan sunumda; hastanelerdeki diyabetli erişkin ve çocuklara yönelik verilecek eğitimlerde kullanılacak eğitim setlerinin tanıtımı ve eğitim teknikleri hakkında katılımcılara çeşitli bilgiler verildi.

11.06.2015 tarihinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere gün boyu devam eden eğitim, daha sonra karşılıklı yapılan soru ve cevap bölümü ile sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom