Jandarmanın 176. kuruluş yıldönümü kutlandı

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı tarafından, teşkilatın kuruluşunun 176. yıldönümü nedeniyle silah, araç ve detektör köpeklerinin bulunduğu sergi açıldı.

Jandarmanın 176. kuruluş yıldönümü kutlandı Güncel

Jandarmanın 176. kuruluşun yıl dönümü nedeniyle Elazığ İl Jandarma Komutanlığı'nda bir program düzenlendi. Programa Vali Murat Zorluoğlu, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Bilgin Pişkin, İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek, ETSO Başkanı İdris Alan, çok sayıda daire müdürü ve askeri personel katıldı.

İl Jandarma Komutanlığı'nda açılan silah, araç ve detektör köpeklerinin bulunduğu sergi gezildi. Programda Alay Komutanı Albay Sefer Resuloğlu günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Jandarma teşkilatının ulaştığı bugünde onurlu seviyede emek, gayret ve alın terleri bulunan komutanlara  teşekkür ederek konuşmasına başlayan Albay Resuloğlu, "Bizlere bırakılan bu güçlü ve değerli mirastan dolayı jandarma teşkilatı onları daima minnetle yad edecektir. Başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ulusumuzun, birlik, beraberliği vatanımızın bölünmez bütünlüğü ile cumhuriyetimizin temel niteliklerinin muhafazası için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyorum" dedi.

Program, verilen kokteylin ardından sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom