İlaçlama çalışmaları sürüyor

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sinek ve haşerelerle birlikte bitkisel ilaçlama çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.

İlaçlama çalışmaları sürüyor Güncel

Elazığ Belediyesi bünyesinde oluşturulan ekipler, halk sağlığının korunması ve rahat bir yaz dönemi için ilaçlama çalışmalarını yoğunlaştırıldı. Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, karasinek, sivrisinek gibi haşerelere karşın cadde ve sokaklarda araç ve ekipmanlarıyla etkin ilaçlama çalışması gerçekleştiriyor. 

Yaz aylarında vatandaşların yoğun olarak kullandığı park ve bahçeler gibi açık alanlarda da ilaçlama çalışmaları devam ediyor. Ekipler ayrıca yaprak sineği, ağaç biti gibi çeşitli haşerelere yönelik yeşil alanlar, şehir genelindeki tüm ağaçlar ile cadde ve orta refüjlerde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. 

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ilaçlama çalışmalarının büyük bir titizlikle sürdürüldüğü belirtilerek, "Ekiplerimiz yıl boyunca sinek, sivrisinek ve çeşitli haşerelere karşın etkin mücadele veriyorlar. Pek çok hastalığa davetiye çıkaran sinek ve sivrisineğe karşın sürdürülen etkin ve kararlı mücadele sayesinde hemşehrilerimiz rahat bir yaz geçireceklerdir. Çalışmalarımız, belirlenen program çerçevesinde devam edecektir" denildi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom