Elazığ'dan kısa kısa

Elazığ'ın Keban ilçesinde meşe ağaçları ve meyve bahçeleri çıkan yangında zarar görürken, yağış sonrası oluşan su taşkınları da tali yollarda geçici olarak kapanmalara neden oldu. Maden ilçesinde ise aile hekimliğinde hırsızlık meydana geldi.

Elazığ'dan kısa kısa Güncel

Keban ilçesi Ulupınar köyü sınırları içerisinde bulunan 3 kişiye ait 40 dönümden fazla bahçede henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Yangında, bahçede bulunan meyve ve meşe ağaçları yanarak zarar gördü.

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, askerlerinde yardımı ile yangını kontrol altına alarak söndürdü.

YAĞMUR, HEYELANA NEDEN OLDU
Elazığ'ın Keban ilçesinde yağmur yağışının etkili olması nedeniyle köy yollarında meydana gelen heyelan yolların kapanmasına neden oldu. 

Alınan bilgiye göre, ilçede etkili olan dolu ve yağmur yağışının ardından,Keban'ı 7 köyü bağlayan  grup yolunda heyelan oldu. Heyelan nedeniyle, yol kapandı. İlçe Belediyesi'ne ait iş makineleri tarafından heyelan nedeniyle kapanan yol açıldı. 

MADEN'DE SAĞLIK MERKEZİ SOYULDU
Elazığ'ın Maden ilçesinde bulunan aile hekimliği ve toplum sağlık merkezi kimliği belirsiz şüpheliler tarafından soyuldu. 

Edinilen bilgiye göre, Maden Aile Hekimliği ve Toplum Sağlık Merkezi binasına bodrum kattın penceresinden giren hırsız veya hırsızlar, kapıları kırarak odalara girdi. Odalarda bulunan 1 dizüstü bilgisayar, 2 yazıcı, 1 fotoğraf makinesi ile 4 adet monitörü çalarak kayıplara karıştı. Sabah aile hekimliğine gelen sağlık görevlileri hırsızlığı fark ederek polise durumu bildirdi. Polis ekipleri hırsız veya hırsızları yakalamak için olay yerinde inceleme yaparak çalışma başlattı.

Olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı.

ELAZIĞ BELEDİYESİ'NDEN VATANDAŞA RAMAZAN DESTEĞİ
Elazığ Belediyesi, Ramazan ayı öncesinde vatandaşa maddi destek sağlamaya hazırlanıyor.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Ramazan ayının yaklaşması nedeniyle yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza destek sağlanacağı belirtildi.     Açıklamada, "Evlerinde çalışan bir bireyi bulunmayan, düzenli bir gelire sahip olmayan veya düzenli geliri olduğu halde kişi başına düşen aylık gelirleri 200TL'nin altında olanlar ile dul, yetim, yaşlılık, engelli maaşına rağmen kişi başına düşen gelir miktarı 200 TL'nin altında olan hemşehrilerimiz müracaat edebilecekler. 

Verilecek desteklerden yararlanmak isteyen hemşehrilerimizin Belediye İş Merkezi 2. katta bulunan “Yardım Takip Bürosu”na başvurarak, alacakları başvuru formunu doldurmaları ve mahalle muhtarlarına onaylattıktan sonra nüfus cüzdanı suretiyle birlikte aynı büroya teslim etmeleri gerekmektedir" denildi.

YAPI İZİN BELGESİ OLMAYAN YAPILAR İÇİN FIRSAT
Elazığ Belediyesi, yıllardır yapı kullanma izin belgesi alamadıkları için mağduriyet yaşayan vatandaşların sorunlarının çözümü amacıyla milat niteliğinde yepyeni bir düzenlemeyi hayata geçirdi.

Elazığ Belediyesi, bazı binalarda yapı kullanma izin belgesi alamayan vatandaşların su, elektrik, doğalgaz vb. konularda yaşadıkları sorunları gidermek ve yapı kullanım izin belgesi alınamadığı için işyeri açma ruhsatı alamama durumlarını ortadan kaldırmak için Belediye Meclisi'nde oy çokluğuyla karar aldı. 

Vatandaşların mağduriyetini gidermek ve 2023 ve 2050 vizyonuna yakışır sorunsuz bir imar planı oluşturmak amacıyla gerçekleştirilecek düzenleme, uygulamaya yönelik Meclis kararının alındığı tarih olan Mayıs 2015’e kadar fiziksel olarak tamamlandığı halde yapı kullanım izin belgesi alamamış yapıları kapsayacak. 

Müracaatların, parsel bazında 22.06.2015 tarihinden itibaren Elazığ Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne yapılacağı, düzenlemeye ilişkin bedellerin 5 taksit halinde ödeneceği açıklandı. Alınacak hizmet bedelleri, fazla yapılmış olan inşaat alanlarının, emsaline oranıyla emlak beyan değerinin çarpılması sonucu tespit edilecek ve yapı kullanma izin belgeleri(iskan belgesi), revizyon imar planının onayının ardından düzenlenecek.

Elazığ'daki iskânsız tüm yapı sahiplerinin bu imkândan faydalanmak için bir an önce müracaat etmesi gerekirken, Elazığ Belediyesi vatandaşlarımızı iskânsız yapı almamaları ve kullanmamaları konusunda da uyardı. 

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, konuya ilişkin detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün (0424) 248 47 67 nolu telefonla irtibata geçebilecekleri kaydedildi. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom