Elazığ'dan Mısır'daki idam kararlarına tepki

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve arkadaşları hakkında verilen idam kararının onaylanması sonrasında Elazığ'da bazı Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcilerinden tepki geldi.

Elazığ'dan Mısır'daki idam kararlarına tepki Güncel

Elazığ'da bazı STK temsilci ve üyeleri bir araya gelerek öğretmenevi önünde Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve arkadaşları hakkında verilen idam kararını protesto etti. Bir araya gelen STK temsilcileri adına açıklama yapan Ersin Eryılmaz, "Mısır halkının yaptığı devrimi faşist bir darbeyle, binlerce kardeşimizin kanını dökerek çalan güçler, şimdi de halk tarafından seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve 105 arkadaşı hakkında verilmiş idam kararını onayladı. Dün Bangladeş'te olduğu gibi bugün de Mısır'da Müslüman halkların liderleri tüm dünyanın gözleri önünde, haksızca ve pervasızca katledilmek isteniyor. Suriye'de, Irak'ta Doğu Türkistan'da, Arakan'da, Filistin'de, Yemen'de biz ölüyoruz" dedi.

Mısır zalimlerinin verdikleri idam kararlarını bozmaya ve zulümden el çekmeye davet eden Eryılmaz, BM ve Batı dünyasını, dürüstlüğe, idam kararları aleyhinde  etkin kararlar almasını da beklediklerini söyledi. Basın açıklamasının ardından toplanan kalabalık sloganlar atarak tepkilerini dile getirdi. Dua edilmesinin ardından eylem sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom