Anne Üniversitesi, ikinci kez mezunlarını verdi

Elazığ'da kurulan Türkiye'nin 5. Anne Üniversitesi, ikinci kez mezunlarını verdi.

Anne Üniversitesi, ikinci kez mezunlarını verdi Güncel

 Elazığ Belediyesi ve Fırat Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen Anne Üniversitesi’nin ikinci döneminden mezun olan 80 anne için mezuniyet töreni yapıldı. Kültür Park'ta düzenlenen ikinci dönem Anne Üniversitesi mezuniyet törenine, AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Belediye Başkan Vekili Asım Nazırlı, Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rifat Çolak, Belediye Başkan yardımcıları Sedat Karataş, Kazim Özgür ve Resul Şahin, EBUAŞ Genel Müdürü Esat Aydın, öğretim görevlileri Anne Üniversitesi öğrencileri ve davetliler katıldı.

Eğitimin önemine değinen Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rifat Çolak, Anne Üniversitesi öğrencilerinin eğitime  önem vermelerinden dolayı tebrik etti. 

Anne üniversitesinin önemli bir proje olduğunu anlatan Belediye Başkan Vekili Asım Nazırlı ise, "İnsan odaklı belediyecilik anlayışımız doğrultusundaki bu sosyal projeyle hem annelerimize, hem de ülkemize pek çok kazanım sağlamış olacağız.  Amacımız, annelerimizi bilimle, bilgiyle ve paylaşımlarla daha da güçlendirerek yolumuza ışık tutmaktı ve onu sizlerle başardığımıza inanıyoruz. Bizler bu projeyle annelerin sadece çocuk yetiştirme konusunda değil, her alanda bilgi ve birikim sahibi olmalarına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Sizler sağlıktan beslenmeye, çocuk psikolojisinden milli kültür ve sanata, edebiyattan tarihe ne kadar çok donanımlı olursanız, bizler de geleceğimize bir o kadar güvenle bakabilme şansı yakalamış olacağız. İnanıyoruz ki bir anne değişirse, bir toplum değişir. Sizlere destek vermek bizlerin asli görevidir. Sizlerin sevgiyle, ilgiyle, bilgiyle yetiştirdiği nesiller, yeni bir toplumu ve yeni Türkiye'yi şekillendirecektir" dedi.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından protokol üyeleri, mezun olan 80 anneye diplomasını verdi. Anne Üniversitesi'ne kızıyla birlikte katılarak, sertifika almaya hak kazanan 91 yaşındaki Bedriye Yurten ise mezuniyet töreninin renkli yüzü oldu.

Mezuniyet töreni hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından kep atılmasıyla sona erdi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom