Engelli Harun'un karne hediyesi akülü araç oldu

Elazığ'da takdir ve matematikte sınıf birincisi olması nedeniyle üstün başarı belgesi alan 11 yaşındaki bedensel engelli Harun Raşit Yıldız, istediği engelli akülü aracına da kavuştu.

Engelli Harun'un karne hediyesi akülü araç oldu Güncel

Veysel ve Perihan Yıldız çiftinin 4 çocuklarından 3’üncüsü olan 11 yaşındaki Harun Raşit Yıldız, 4 yaşında omurilik iltihaplanması nedeniyle geçirdiği ameliyat sonrası bir daha yürüyemedi. Yüzde 92 engelli olan ve tekerlekli sandalyede hayatını sürdüren 11 yaşındaki Yıldız, ailesinin desteği sayesinde eğitimine devam ediyor. Elazığ İMKB Ortaokulu 1. sınıfını takdir ve üstün başarı belgesi ile bitiren Yıldız, sömestr tatilinde gazetecilere “Akülü bir aracım olursa hem aileme az yük olurum hem de rahat hareket ederim” diyerek talepte bulunmuştu. Kendisinin rahat hareket etmesi için akülü araç isteyen Yıldız’a, Antalyalı iş adamı Fatih Yalçın ve 3 arkadaşı son teknoloji imkanlarına sahip akülü araç alarak hediye etti. Karne almasından bir hafta sonra Çatalçeşme Mahallesin'deki evlerine gelen akülü aracı gören Yıldız, büyük mutluluk yaşadı. Baba Veysel Yıldız, oğlu için gönderilen paketten çıkan akülü aracı kurarak binmesini sağladı. Akülü araca binen Yıldız, kardeşleri ve teyzelerinin çocukları ile doyasıya oynama fırsatı buldu.

"ÇOK MUTLUYUM"
Okulu takdir ve üstün başarı belgesi ile bitirdiğini ifade eden Harun Raşit Yıldız, "Benim ilk hayalim akülü araçtı ancak alamıyorduk. Rahat gelip gitmek için akülü bir araç istedim. Karnemle birlikte takdir belgesi, bir hafta sonra da hediyemi aldım. Çok mutluyum, şimdi rahat rahat hareket edebiliyorum. Daha önce tekerlekli sandalyem vardı, onunla zorlanıyordum" dedi.

Oğlunun 4 yaşında geçirdiği rahatsızlık sonucu omurilik felci olduğunu kaydeden baba Veysel Yıldız, "Ameliyat olmasına rağmen oğlum felçli kaldı ancak biz onu hayattan uzak tutmadık. İlkokulda olduğu gibi ortaokulda da hep takdir teşekkür aldı. Okulda hareket etmek için bir akülü araç istemişti. Antalya’dan hayırsever arkadaşlar sağolsun akülü arabasını ‘biz karşılayacağız’ dedi. Oğlumda bir hafta önce takdirle karnesini aldı, üstün bir zekası var. Biz anne baba olarak onu okutmak zorundayız. Zaten devletin imkanları da geniş. Devletimiz oğlum gibi çocuklara ilgi alaka gösteriyor. Harun şimdi akülü aracı ile hem parka, okula gidecek, çıkıp sokakta oynayacak" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom