Ak Partili Milletvekilleri mazbatalarını aldı

Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AK Parti) Elazığ Milletvekili seçilen Şuay Alpay, Metin Bulut ve Serpil Bulut mazbatasını aldı.

Ak Partili Milletvekilleri mazbatalarını aldı Siyaset

Yüksek Seçim Kurulu'nun kesin sonuçları açıklamasının ardından AK Parti'den Elazığ'da Milletvekili seçilen Şuay Alpay, Metin Bulut ve Serpil Bulut Adliye'de bulunan İl Seçim Kurulu'na giderek mazbatalarını aldı. Mazbatasını alan milletvekilleri, AK Parti Elazığ İl Başkanlığı'na giderek İl Başkanı Nusret Çoban'la birlikte basın açıklamasında bulundu.

Elazığ halkına verdikleri destekten dolayı teşekkür eden İl Başkanı Çoban, "Bu seçimde 3 vekil kazanmış olduk. Milletvekili kardeşlerim bugün mazbatalarını aldılar. Elazığımıza ve Türkiyemize hayırlı olsun. İnşallah çok güzel ve hayırlı hizmetler verirler. Bu seçimde yine birinci parti olduk" dedi.

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da AK Parti'nin birinci olduğunu ifade eden Alpay, "Ben bütün seçmenlerimize ve vatandaşlarımıza, emek veren herkese teşekkür ediyorum.  Biz bugün itibariyle mazbatalarımızı aldık. AK Parti milletvekili olarak seçildik. Ancak biz bugün itibariyle bütün Elazığ’ın milletvekiliyiz. Bize oy versin vermesin, destek versin vermesin bütün şehrin milletvekili olarak hizmet etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Mazbatalarla birlikte  kendilerine yüklenen sorumluluğun farkında olduklarını kaydeden Metin Bulut ise, "Biz 4 arkadaş yola çıkmıştık. Gönül isterdi ki biz 4 arkadaş ile birlikte mazbata alalım. Ömer bey de alanda bizimle birlikte koşturdu, mücadele etti. Geçen dönem aynı duyguyu ben yaşamıştım. Ama milletin idaresi böyle tecelli etti. Biz her dem milletin iradesine saygılı olduğumuzu ifade ettik. Halktan ve haktan gelen başla göz üstene dedik. Aldığımız mazbata da AK Parti milletvekili yazmıyor. Elazığ milletvekili yazıyor. Bugüne kadar siyasi mücadeleyi hep birlikte yaptık. Ama bundan sonra Elazığ milletvekili olarak bize oy vermiş vermemiş, bize destek olmuş olmamış, herkesin hakkını hukukunu koruma adına böyle bir milletvekilliği yapmak istiyoruz. Elazığ’ın derdi bizim derdimizdir" diye ifade etti.

Önlerindeki süreçte üzerlerine düşen sorumluluğun farkında olduklarını bildiklerinin altını çizen Serpil Bulut da, partisinin vereceği kararlarla beraber oluşacak yönetim modeli ne olursa olsun, o yönetim modeli içerisinde Elazığ ve bölgeye hak ettiği şekilde temsil yolunda ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom