Cenaze nakilleri ücretsiz

Elazığ Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ücretsiz ALO 188 Cenaze hattı, 7/24 esasıyla hizmete devam ediyor. Vatandaşlar ise zor günlerinde kendilerine sağlanan bu hizmetten büyük memnuniyet duyuyor.

Cenaze nakilleri ücretsiz Güncel

Elazığ Belediyesi tarafından geçtiğimiz Ocak ayında hizmete sunulan ücretsiz ALO 188 Cenaze hattı, uzman ekibiyle cenaze yıkama, kefenleme, dini yükümlülüklerin yerine getirilmesi ve defin işlemlerini gerçekleştiriyor.

Günün hangi saatinde olursa olsun birinci dereceden yakınlar tarafından ALO 188 Cenaze hattına gelen çağrı, ekipler tarafından anında değerlendirmeye alınıyor. Din görevlisi nezaretinde harekete geçen ekip, cenazeyi evden alarak, dini vecibeler doğrultusunda yıkama ve kefenleme işlemini gerekli malzemelerde dahil olmak üzere tamamen ücretsiz olarak gerçekleştiriyor. Cenaze daha sonra nakil araçlarıyla defin alanına götürülerek, din görevlileri nezaretinde defnediliyor. 

CENAZE NAKİLLERİ DE ÜCRETSİZ
Elazığ Belediyesi, soğutma sistemine sahip cenaze araçlarıyla da 7/24 cenaze nakil hizmeti sunuyor. Ekipler ilçe ve köylerin yanı sıra şehir dışı nakilleri de ücretsiz olarak gerçekleştiriyor.

Vatandaşlardan  yoğun ilgi gören uygulamaya ilişkin bir değerlendirme yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, "Amacımız, en zor ve en acılı günlerinde vatandaşlarımıza destek sağlamaktır. Cenaze sahiplerimizin ihtiyaç duyduğu hizmetler, uzman ekibimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Sosyal belediyecilik ilkemiz doğrultusunda zor günlerinde vatandaşa destek sağlamak, asli görevimizdir. Bizler iyi günde olduğu gibi zor günlerimizde de hep beraberiz. Acılarımızı paylaşarak azaltmak, istiyoruz" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom