Harput'ta el emeği, göz nuru çarşısı açıldı

Elazığ Belediyesi tarafından Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde özellikle kadınlara destek sağlamak amacıyla Harput'ta el emeği göz nuru çarşısı açıldı.

Harput'ta el emeği, göz nuru çarşısı açıldı Kültür

Ramazan ayı nedeniyle Harput'ta Elazığ Belediyesi tarafından kadınların el emekleri ve göz nurları ile yaptıkları ürünlerin yer aldığı çarşı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da açılarak hizmete girdi. Ramazanın ilk gününden itibaren açılan çarşıyı Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz eşi Nebahat Yanılmaz ile birlikte ziyaret etti. Başkan Yanılmaz ve eşi Nebahat Yanılmaz tüm stantları tek tek dolaşarak, kadınlar tarafından hazırlanan ürünleri yakından inceledi. Dantel, örgü, aksesuar, takı, taş işlemeciliği, sabun üretimi gibi pek çok el emeği ürünün sergilendiği çarşıda, ürünlere ilişkin bilgi alan Başkan Yanılmaz, gereken her noktada da destek kadınlara destek olacağını sözünü verdi.

Elazığ Belediyesi'nin Ramazan ayı etkinliklerini değerlendiren Başkan Yanılmaz, Kültür Park'ta ve Harput'ta teravih namazının ardından tasavvuf müziği dinletisi, çocuklara yönelik özel gösteriler dahil pek çok etkinliğin gerçekleştirildiğini söyledi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom