Elazığ'dan kısa kısa

22 Haziran 2015 - Elazığ'dan kısa kısa

Elazığ'dan kısa kısa Güncel

ELMÜTDER BAŞKANI AVCIL, AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Elmütder başkanı Osman AVCIL İMKON yönetim kurulu üyesi ve TOBB inşaat müteahhitleri meclisi üyesi olarak inşaat işcilerinin 2016 yılına kadar sertifikalandırılması aksi halde inşaatlarda calışamayacakları ile ilgili ve müteahhitlik hizmet yasasının bu yıl sonuna kadar sonuçlandırılması ile ilgili toplantı konulu görüşmeler gercekleştirdi.

Müteahhitlik mesleğinin layık olduğu yere geleceğini yakın zamanda önemli gelişmeler yaşanacağı müjdesini verdi.

GRUP 571 ELAZIĞ'DA 
Elazığ Belediyesi'nin Ramazan etkinlikleri kapsamında Kültür Park'ta sahne alan Türkiye'nin ilk çocuk ilahi grubu Grup 571 konseri, büyük beğeni topladı.

Elazığ Belediyesi tarafından organize edilen Ramazan etkinlikleri, Kültür Park ve Harput'ta büyük bir coşku ve katılımla devam ediyor.  Elazığlılar her akşam, düzenlenen etkinlikler, ezgi ve ilahi konserleriyle Ramazanın manevi havasını doyasıya yaşama fırsatı buluyorlar. 

Elazığ Belediyesi'nin Kültür Park'ta düzenlediği programlar kapsamında sahne alan İsmail Uslu yönetimindeki Grup 571 konserini, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz eşi Nebahat Yanılmaz ile birlikte izledi. Minik semazenlerin renklendirdiği konserde, Başkan Yanılmaz eşiyle birlikte, '571'de Bir Güneş Doğdu' parçasına sahneden eşlik etti. 

Konser sonrası bir açıklama yapan Başkan Yanılmaz, Ramazan ayının en iyi şekilde yaşanması temennisinde bulunarak, "Kültür park ve Harput'ta Ramazan ayı süresince özel programlarımız devam edecektir. Grup 571 üyelerine bizlerle birlikte oldukları için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Başkan Yanılmaz konser sonrası İsmail Uslu'ya Elazığ'ın yöresel ürünlerinden oluşan bir hediye takdim etti. Uslu da Başkan Yanılmaz'a Grup 571'in cd'lerinden oluşan bir hediye takdim etti. 

RAMAZAN SOKAĞI HAZARDAĞLI KAVŞAĞI'NDA
Başkan Yanılmaz daha sonra Hazardağlı Kavşağı'nda açılan Ramazan Sokağı'nı ziyaret etti. Stantları tek tek dolaşan Başkan Yanılmaz, "Bu yılki Ramazan Sokağı adeta fuar alanı gibi olmuş. Çok farklı stantlarla ve geniş ürün yelpazesiyle oldukça kapsamlı" dedi.

ÇOCUKLARA BAŞKAN AMCALARINDAN SATRANÇ TAKIMI
Serin havası, muhteşem programlar, ışık eşliğindeki su dansı gösterisi, çocuklara özel programlar ve özel ikramlarla Elazığlıların vazgeçilmezi olan Kültür Park, çocukların da vazgeçilmezi oldu. Aileleriyle birlikte Kültür Park'ın tadını çıkaran çocuklar, Başkan Amcalarına özel ilgi gösteriyorlar. Katıldığı her programda çocuklar tarafından çembere alınan Başkan Yanılmaz, dağıttığı hediyelerle de hem minik kalpleri fethediyor, hem de gelişimlerine destek sağlıyor. Her çocuğa bir satranç takımı ulaştırmayı hedefleyen Başkan Yanılmaz, "Geleceğimiz olan çocuklarımıza yapacağımız katkı, atabileceğimiz en önemli adımların başında gelmektedir" dedi.

BAŞKAN YANILMAZ
TAYİNLERİ ÇIKAN YARGI MENSUPLARIYLA İFTARDA BULUŞTU 

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz farklı illere tayinleri çıkan adli yargı mensupları ile iftar yemeğinde bir araya geldi. 

İftar yemeğine Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Cumhuriyet Başsavsıcı Mustafa Bilgin Pişkin ile adli yargı mensupları ve Belediye Başkan Vekili M. Asım Nazırlı, Başkan Yardımcıları katıldı.

Törende konuşan Başkan Yanılmaz, adli yargı mensuplarının Elazığ'dan güzel anılarla ayrılmalarını dilediğini belirterek, "Elazığ'dan güzel anılarla ayrılmanızı diliyorum. Yeni görevlerinizde başarılar diliyorum" dedi.
Törende daha sonra konuşan Elazığ Cumhuriyet Başsavsıcı Mustafa Bilgin Pişkin ise, "Başkanım Şehr-i Emin sıfatıyla bize büyük bir nezaket gösterdi. Bu özel organizasyon için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Tayini çıkan hakim ve savcıların onuruna verilen iftar yemeğin ardından Başkan Mücahit Yanılmaz, hakim ve savcılara teşekkür plaketi takdim etti.

BAŞKAN YANlLMAZ EL EMEĞİ GÖZ NURU ÇARŞISINDA
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz eşi Nebahat Yanılmaz ile birlikte Harput'ta açılan Elazığ Belediyesi El Emeği Göz Nuru Çarşısını ziyaret etti.

Elazığ Belediyesi tarafından Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde özellikle kadınlarımıza destek sağlamak amacıyla geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Harput'ta El Emeği Göz Nuru Çarşısı açıldı.

Başkan Yanılmaz ve eşi Nebahat Yanılmaz tüm stantları tek tek dolaşarak, kadınlarımız tarafından hazırlanan ürünleri yakından inceledi. Dantel, örgü, aksesuar, takı, taş işlemeciliği, sabun üretimi gibi pek çok el emeği ürünün sergilendiği çarşıda, ürünlere ilişkin bilgi alan Başkan Yanılmaz, gereken her noktada da destek sözü verdi.

Özellikle çocuklardan yoğun ilgi gören Başkan Yanılmaz, geleceğin teminatı çocuklara satraanç dağıtarak, bol bol hatıra fotoğrafı çekindi.

Başkan Yanılmaz daha sonra Harput'ta düzenlenen Ramazan programları kapsamında sevilen ilahileriyle hemşehrilerimizle buluşan Grup Gençlik'i dinledi. 

Elazığ Belediyesi'nin Ramazan ayı etkinliklerini değerlendiren Başkan Yanılmaz, Kültür Park'ta ve Harput'ta teravih namazının ardından tasavvuf müziği dinletisi, çocuklara yönelik özel gösteri ve etkinlikler gibi pek çok etkinliğin gerçekleştirildiğini kaydetti. Başkan  Yanılmaz bu Ramazan ayında yardıma muhtaç vatandaşlara destek amacıyla sosyal kart uygulaması başlattıklarını ifade ederek, "Bu Ramazan ayında, yardım paketi yerine, sosyal kart dağıtarak hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını marketlerden alışveriş yaparak karşılamalarını sağladık. Yine Ramazan ayı süresince halkımızın Ramazan etkinliklerine daha rahat katılmaları için iftar sonrası Harput'a ücretsiz ulaşım imkanı sunuyoruz" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom