Bu bölüme sadece 40 öğrenci alınacak

Fırat Üniversitesi (FÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Bölümü'ne özel yetenek sınavı ile 40 öğrenci alımı yapılacağı bildirildi.

Bu bölüme sadece 40 öğrenci alınacak Eğitim

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan açıklamada, 2015 -2016 eğitim-öğretim yılı için özel yetenek sınavı sonuçlarına göre Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Programına öğrenci alınacak. Kontenjan ve koşullarda 2015-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yer alacak değişiklik veya değişikliklerin esas alınacağının belirtildiği açıklamada, “Bu kılavuzda belirtilmemiş herhangi bir durum ortaya çıktığında 2015 ÖSYM Tercih kılavuzu esas alınarak karar verilecektir" denildi.

Özel Yetenek Sınavına girecek olan adayların başvuru dilekçesi ile gelmesi gerektiğine dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi: 

“Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliğine ön kayıt yaptırabilmek için 2015 ÖSYS-Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) puan türünün herhangi birinden en az 200 puan almaları gerekmektedir.  Engelli öğrenciler için YGS puanlarından en az birinden 140 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor. Adayların ön kayıt bürosunca onaylanmış Özel Yetenek Sınavı Giriş Belgesi”ni titizlikle saklamaları, yıpratmamaları ve sınav sırasında yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Ön kayıtlar için başvurular, Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Binasında A Blok 1. Kat özel yetenek sınavı aday kayıt bürosuna, mesai saatleri içinde yapılacaktır.” 

Özel Yetenek Sınav başvurusunun 1-3 Temmuz tarihleri arasında olduğunun da kaydedildiği açıklamada, sınavın 6-8 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler