Elazığ'da cilt tedavisinde yeni uygulama

Genel Sekreterliğimize bağlı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne alman Pulsed Dye Lazer (PDL) cihazının kurulumu tamamlanarak hastalarımızın hizmetine sunulduğu açıklandı.

Elazığ'da cilt tedavisinde yeni uygulama Sağlık

Bölgesinde yaptığı yeniliklerle sürekli gelişim içinde olan, alanında modem cihaz ve yöntemlerle halkımıza hizmet sunan Eğitim ve Araştırma Hastanesi bu kez Dermatoloji alanında bir ilke imza atarak Pulsed Dye Lazer (PDL) cihazı ile bölge halkına hizmet vermeye başlamıştır.Halen İstanbul ve Kayseri olmak üzere toplam 3 merkezde kullanılmakta olan cihaz Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde de bir ilk olma özelliğini taşımaktadır.

Hastalarımıza modem tedavi yaklaşımları sunarak yaşam kalitelerini artırmaya yönelik alman cihaz, özellikle Porto Şarabı Lekesi (PŞL), spider anjiom, cherry anjiom gibi damarsal deri lezyonlarının tedavisinde başarıyla uygulanmaktadır. Cihaz aynı zamanda Akne, Vasküler Lezyonlar, Siğil, Egzama, Sedef, Rozasea (Gül Hastalığı), Kırışık ve yara izi iyileşmesi sorunu olan hastalarımızın tedavisinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Geleneksel ilaç tedavilerine dirençli vakalarda etkinlik gösteren ve bütün cilt tiplerinde kullanılan cihazın yan etkisi bulunmaması, ağrısız ve analjezik gerektirmeden kısa sürede sonuç vermesi hastalara büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu özelliği nedeniyle PDL uygulandığı bölgede etraf dokulara zarar vermeksizin sadece damarsal yapıların hasarlanmasına ve ortadan kaldırılmasına olanak sağlar.

Dijital dokunmatik ekranı, ergonomi ve klinik kullanımı ile hekimlerimize büyük kolaylıklar sağlayan cihazın Eğitim ve Araştırma Hastanemize hayırlı olmasını temenni eder, hastalarımıza acil şifalar dileriz.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom