Gezin çileğine yoğun ilgi

Elazığ'ın meşhur Gezin çileği tezgahlarda yerini aldı. Yaz aylarının vazgeçilmez tadı olan ve kilosu 4-5 lira arasında satışa çıkan Gezin çileğine vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.

Gezin çileğine yoğun ilgi Güncel

Yerli çilek olarak bilinen Elazığ'ın Maden ilçesine bağlı Gezin köyünde yılda sadece 20 gün meyve verdiğini ifade eden pazarcılar, bu çileğin diğer ziraat çilekleri gibi olmadığını söyledi. Pazarcılar, "Sabah erken saatlerde tarlada toplamaya başlıyoruz. Ortalama bir kişi 10 veya 15 kasa çilek toplayabiliyor. Vatandaşlar ilgi gösteriyor. Gerek yemelik gerekse reçellik olarak satışlar bu dönemde beklediğimiz gibi gidiyor. Vatandaşlarımıza tavsiyemiz eğer reçel yapacaklarsa mutlaka bu organik gezin çileğinden yapsınlar daha faydalı ve uzun süre korunaklı olacaktır" dedi. 

Çilek mahsullerinin bu sene daha uygun fiyatta olduğunu kaydeden vatandaşlar, "Çileği bu sene bol bol alabiliyoruz. Kışa hazırlık konserve ve reçel yapmak için alıyoruz. Yazın vazgeçilmez meyvesidir. Bu senede geçen seneye göre fiyatlar oldukça uygun" diye konuştu. 
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom