Elazığ'dan kısa kısa

Elazığ'dan kısa kısa Güncel

*TÜRBELERDE RAMAZAN TEMİZLİĞİ
Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayında vatandaşlar tarafından yoğun olarak ziyaret edilen Harput'ta bulunan türbelerde temizlik çalışması gerçekleştirdi. 

Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ibadethanelerde belli periyotlarla sürdürdüğü temizlik çalışmalarını, Ramazan ayının gelmesiyle yoğunlaştırdı. Ekipler bir yandan şehir merkezindeki cami halılarını yıkarken, bir yandan da inanç turizmi açısından önemli bir yere sahip olan tarihi Harput'ta bulunan türbelerde temizlik çalışması gerçekleştiriyor.

Türbelerin çevre temizliğini gerçekleştiren ekipler, daha sonra türbe içerisindeki halıları yıkayarak, halılara gülsuyu sıkıyorlar. 

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yıl boyu belli periyotlarla camilerin ve türbelerin Belediye ekipleri tarafından temizlendiğini belirterek, "On bir ayın sultanı Ramazan ayını şehir olarak büyük bir coşku ve heyecanla yaşıyoruz. Vatandaşlarımız tarafından Ramazan ruhunun en yoğun olarak yaşanıldığı camilerimizin hijyenine katkıda bulunmak üzere Ramazan ayında daha sık aralıklarla cami halılarını yıkayarak, gül suyu sıkıyoruz. Öte yandan evliyalar diyarı tarihi Harput'ta bulunan cami ve türbe temizliklerini de sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın daha rahat ve huzurlu bir Ramazan geçirmeleri için her alanda çalışmalarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu.  

*RAMAZAN COŞKUSU KÜLTÜR PARK'TA SÜRÜYOR
Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri, her geçen gün daha geniş kitlelerin katılımıyla devam ediyor. Elazığlılar, Ramazan ayının manevi havasını Kültür Park ve Harput'ta düzenlenen Ramazan etkinlikleri sayesinde yoğun bir şekilde yaşıyor.

Elazığ'ın yeni yaşam merkezi Kültür Park özel isimlerin konserleriyle ve düzenlenen pek çok etkinlikle Ramazan ayının vazgeçilmez mekanlarından biri oldu. Kültür Park'ta sevenleriyle bir araya gelen Ahmet Yüce, seslendirdiği birbirinden özel ilahilerle gönülleri buluşturdu. 

Elazığlıların yoğun ilgi gösterdiği programa, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Belediye Başkan Vekili M. Asım Nazırlı, Başkan Yardımcısı Sedat Karataş da katıldı. Programın finalinde sevilen sanatçılar Azmi Ozan ve Emrah Güllü de sahneye çıkarak, Ahmet Yüce ile birlikte Harput ilahisi seslendirdiler. Sanatçıların birlikteliği, katılımcılardan büyük alkış aldı.

Başkan Yanılmaz, "Bu yıl Elazığ'da Ramazan bir başka güzel geçiyor. Hem Harput'ta, hem Kültür Park'ta Ramazan etkinliklerimiz devam ediyor. Programlarımız eğlendirirken, dinlendirirken aynı zamanda da Ramazan ayının manevi havasını en iyi şekilde hissettiriyorlar. Bizler bu ayın bereketine ve manevi havasına uygun programları sizlerin beğenisine sunarak, bu ayı en iyi şekilde değerlendiriyoruz" dedi.

HARPUT İLAHİLERİ ALBÜMÜ ÇIKTI    
Elazığ Belediyesi'nin projesi ve desteğiyle 'Harput İlahileri' isimli albümünü piyasaya süren sanatçı Ahmet Yüce'ye övgülerde bulunan Başkan Yanılmaz, "Ahmet Yüce kardeşimiz, Şem-a Yanan Pervaneler' isimli esriyle Harput musikisinin tasavvuf yönünü tüm dünyaya tanıttı. Elazığ Belediyesi ile birlikte bu parçanın klibini de hazırlayarak, yerelden ulusala, ulusaldan uluslararası düzeye çıkarmış olduk. Bu çalışma, Elazığ'ın tanıtımı adına önemli bir çalışmadır. Bunu hep söylüyorum. Bir şehirde yol yapılır, kaldırım yapılır ama o şehri şehir yapan kültürü ve sanatıdır. Dört bin yıllık Harput kültürünün tasavvuf musikisi bölümünü Ahmet Yüce kardeşimizle birlikte tüm dünyaya tanıtmış olduk. Kendisine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

DÜNYACA ÜNLÜ MISIRLI HAFIZ ELAZIĞ'A GELİYOR 
Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri büyük bir coşkuyla devam ederken, 28 Haziran'da dünyaca ünlü Mısırlı hafız ve Kur-an'ı Kerim okuyucusu Muhammed En-Nasr Elazığlılarla buluşacak. Harput Sarahatun Camii'nde kılınacak teravih namazının ardından ise Muhammed En-Nasr tarafından Kur-an'ı Kerim ziyafeti sunulacak. 

*ELAZİZ BELEDİYESPOR'DAN BAŞKAN YANILMAZ'A ANLAMLI KUPA 
Bölgesel Amatör Lig'e çıkan Elaziz Belediyespor Yönetim Kurulu Üyeleri, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ı makamında ziyaret ettiler. 

Bu sezon 1. Amatör Kümede oldukça başarılı bir grafik çizen Elaziz Belediyespor, başarısını taçlandırarak şampiyon oldu. Bölgesel Amatör Lig'e çıkan Elaziz Belediyespor Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Başgün ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ı ziyaret ederek, şampiyonluk kupasını Başkan Yanılmaz'a takdim ettiler. 

Kulüp yöneticileri Başkan Yanılmaz'ın her zaman kendilerine destek vererek, şampiyonluğa ulaşmalarında önemli katkısı olduğunu belirterek, kulüp adına Başkan Yanılmaz'a teşekkürlerini ilettiler. 

Başkan Yanılmaz  da kazanılan başarıdan dolayı oyunculara, teknik kadroya ve yönetim kuruluna teşekkür ederek, kulüp yöneticilerinden önümüzdeki sezonda da şampiyonluk beklediklerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom