Müsiad Üyeleri Suriyeli Sığınmacılarla

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi, ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilerle Malatya’da birlikte oruçlarını açtı.

Müsiad Üyeleri Suriyeli Sığınmacılarla Güncel
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi, ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerle Malatya'da birlikte oruçlarını açtı.
 
MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Av. İbrahim Gök, yaptığı açıklamada, Ramazan ayına sırasıyla Myanmar, Suriye ve bu yıl da Mısır'da meydana gelen olaylardan dolayı buruk bir şekilde girdiklerini ifade etti.
 
Müslümanlar üzerine büyük oyunlar oynandığını ve zulüm yapıldığını kaydeden Gök, "Bugün Suriye'den gelen, zalim Esed'in zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yanında olmak istedik. Lokmalarımızı onlarla paylaşmak istedik." ifadesini kullandı.
 
Bu iftar sofrasının sadece bir yemek olmadığını ifade eden Gök, şunları söyledi: "Kardeşlerimize moral vermek istedik. Onların yanında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. Çünkü Müslüman Müslüman'ın kardeşidir. 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir' diyen bir inanca sahibiz. Bugün bu inanca hizmet etmek için buradayız." dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom