Dumansız iş yeri sahiplerine, teşekkür belgesi

Elazığ'da dumansız hava sahası çalışmalarına destek olan işletme sahiplerine teşekkür belgesi verildi.

Dumansız iş yeri sahiplerine, teşekkür belgesi Güncel

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 'Tam Dumansız Türkiye' kapsamında Elazığ'da da yapılan çalışmalara destek olan işletmelere teşekkür amaçlı program düzenlendi. İl Bank konferans salonunda gerçekleştirilen programa Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Sedat Acar, İl Müftüsü Peyami Güngör, Halk Sağlığı Müdürü İbrahim Halil Akkuş, Vali yardımcıları ve dumansız hava sahasında yüzde yüz destek veren işletme sahipleri katıldı. 

Sigaraya başlamanın iradesizlik, bırakmanın da çok iyi bir irade gerektiğinin altını çizen Vali Murat Zorluoğlu, "Sigarayı gerçekten bıraktıktan sonra insana verdiği mutluluk, huzur ve sağlık her şeyin üzerindedir.  Bu nedenle sigara ve tütün kullanan Elazığ’lı hemşehrilerime kardeşlerime buradan sesleniyorum, sigarayla ilişkilerini biran önce bıraksınlar ve hayatın gerçek lezzetine tadına varsınlar. Kendisi de esasen bir uyuşturucu olan tütün ve tütün mamulleri de mücadele hükumetimizin çok önemli önceliklerinden biri haline gelmiştir. Gerçekten de bu illetlere karşı ciddi mücadeleyi yürütüyoruz. Dumansız hava sahası uygulanmaya başladığında Türkiye de birçok kişi buna inanmadı. Bunun uygulanamayacağını çok kişiden duyduk. Aradan geçen yaklaşık 7-8 yıl sonra bugün Türkiye de kapalı mekanlarda tütün ve sigara kullanımı neredeyse çözmüş durumdayız. Bunda ciddi denetimler yapılmasının önemli katkısının olmasıyla birlikte halkımızın esnafımızın vatandaşımızın bu konuya sahiplenmesi ona destek vermesi çok önemli bir yer tuttu. İlimizde de gerek uyuşturucuyla gerek kendisi de bir uyuşturucu olan tütün ve tütün mamulleri ile mücadele çok sıkı bir şekilde devam ediyor" dedi. 

Sigarayı bırakmanın iradenin işareti olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, "O iradeyi göstermek lazım. Sigara ile mücadelede sağlık bakanlığımızın vermiş olduğu iradeli mücadelenin olumlu sonuçlarından dolayı da tebrik ediyorum. İnanıyorum ki Elazığ'da hep birlikte vereceğimiz mücadele ile Elazığ, Türkiye'deki örnek iller arasına girecektir. Dumansız havanın en fazla olduğu illerden biri olacaktır. Belki  biz, valiliğimiz, müdürlüğümüzün katkılarıyla Gazi Caddesi'nde sigara içmeyi yasaklayarak Türkiye'de örnek bir açık alan ilan etmiş olabiliriz" diye konuştu. 

Konuşmaların ardından örnek olarak seçilen 15 işletme sahibine Vali Zorluoğlu ve diğer katılımcılar tarafından teşekkür plaketi verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom