Zabıtadan dilenci operasyonu

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetim çalışmaları yanında Ramazan ayında sayıları oldukça artan ve halkımızın dini inançlarını istismar eden dilencilere yönelik uygulamalarını sürdürüyor. Ramazan ayı dolayısıyla saat 02.00'ye kadar görev başında olan ekipler, vatandaşın rahat ve huzurunu korumak için özellikle dilencilere göz açtırmıyor.

Zabıtadan dilenci operasyonu Güncel

Ekipler, özellikle cami önü ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı noktalarda dilencilik yapan çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu dilencileri toplayarak, Zabıta Karakolu'nda kimlik tespiti ve gerekli işlemleri gerçekleştiriyorlar. 

PARALAR KİBRİT KUTUSUNDA
Esnaflardan gelen şikâyetler doğrultusunda gerçekleştirilen denetimlerde toplanan dilenciler,
Zabıta ekiplerine direnerek, basın mensuplarına tepki gösterdiler. Dilenciler üzerinde yapılan aramalarda, dilencilerin çantalarından çıkan maddi değeri çok olan akıllı cep telefonu ve sigara paketleri şaşırttı. Denetimler sırasında yakalanan bir dilencinin paralarını, kibrit kutusuna saklaması da gözlerden kaçmadı.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Özellikle Ramazan ayında vatandaşların dini duyguların sömürerek, çıkar sağlayan dilencilere yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızdan da bu kişilere para vererek dilenciliğe teşvik etmemelerini rica ediyoruz" denildi. 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom