1.5 yaşındaki çocuğun karnından 10 santimlik kist çıktı

Elazığ'da karın ağrısı ve şişlik şikayetiyle hastaneye kaldırılan 1.5 yaşındaki çocuğun karnından 10 santimetre boyutunda kist çıkartıldı.

1.5 yaşındaki çocuğun karnından 10 santimlik kist çıktı Güncel

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi, çocuk cerrahisi kliniğine karın şişliği, karın ağrısı ve yüksek ateş şikayetleri sebebiyle getirilen 1.5 yaşındaki Mihriban Becerikli’nin karın bölgesinde 10 santimetre büyüklüğünde kist olduğu tespit edildi. Becerikli yapılan birtakım tetkikler sonucu ameliyata alındı. Yaklaşık 1 saat süren operasyon sonucunda çıkartılan kistin anne karnında oluştuğu belirlendi. Hastanın Muş’tan karın ağrısı ve şişlik şikayetiyle hastaneye getirildiğini belirten Çocuk Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Fikret Ersöz, “Yapılan tetkikler sonucu hastamızın karnı içinde kistik bir yapının olduğunu tespit ettik. Bu kistik yapının mide ve bağırsaklarla ilişkili olduğunu raporladık. Bu durum ilerde bağırsak tıkanmalarına ve kritik sorunlara neden olacaktı. Hastanemizde başarılı bir ameliyatla bağırsaklardaki damarlardan kaynaklanan ve rahime bitişik olan mezenter kisti, dediğimiz kistik yapıyı başarılı bir biçimde çıkarmış olduk. Şuan da hastamızın ameliyatından sonraki 3’üncü günü, herhangi bir komplikasyon oluşmadı. Hastamızı akşama doğru taburcu etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sağlık Birimleri Üniversitesi Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan operasyondan dolayı sevinçli olduklarını dile getiren Mihriban Becerikli’nin dedesi İsmail Becerikli, “Bu hastanede böyle bir operasyonun gerçekleşmesinden dolayı çok mutluyuz. Ameliyat öncesi ve sonrasında herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmadık, çok mutluyuz” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...