Futbol turnuvası başlıyor

Elazığ Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen '12 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası' başlıyor.

Futbol turnuvası başlıyor Spor

Elazığ Belediyesi'nin futbolun alt yapısının oluşturulmasına katkı ve çocukların spora yönlendirilmesi amacıyla, bu yıl ikincisini düzenlendiği turnuva için, merkezde bulunan 38 mahallede kayıtlar alınmaya başlandı. Turnuva öncesi 11 eğitmen mahalleleri tek tek ziyaret ederek, Kur'an Kursları ve mahalle muhtarlarının desteğiyle kayıt alırken, turnuvaya katılmak isteyenler ayrıca 153 Beyaz Masa ile iletişim kurarak da başvuruda bulunabilirler. 

Ramazan bayramı sonrasında açılışı yapılacak turnuvada, öncelikle kayıtları alınan tüm çocuklar eğitim görecek. Eğitimlerin ardından yapılacak seçmeler sonucu ise, her mahalleye ait bir futbol takımı oluşturularak, turnuva başlatılacak. 

HEDEF 10 BİN ÇOCUK
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz turnuvaya ilişkin yaptığı değerlendirmede, "'Gençliğe Destek, Geleceğe Hizmet' temasıyla geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediğimiz turnuvanın bu yıl daha geniş bir katılımla gerçekleştirilmesini istiyoruz. Bu yıl amacımız 10 bin çocuğumuza ulaşmaktır. Bu turnuva sayesinde hem çocuklarımızı bir spor dalına yönlendirmiş olacağız, hem de genç yeteneklerin keşfedilmesi için bir fırsat oluşturmuş olacağız. Proje gelecek nesillere yapılmış önemli bir yatırımdır" dedi.

 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom