Vali Kaldırım, fuar alanını inceledi

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 28 Eylül tarihinde açılacak tarım fuarı için hazırlanan alanı inceledi.

Vali Kaldırım, fuar alanını inceledi Güncel

Elazığ’da 14 bin metrekare alana kurulan ‘Elazığ Gıda Tarım, Tarım Makineleri, Gıda Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’ için son hazırlıklar yapılıyor. 28 Eylül tarihinde açılması planlanan fuar, 1 Ekim tarihine kadar devam edecek. 80 firmanın katılacağı fuar kapsamında tarım makinaları, besicilik, yem teknolojileri, hayvancılık ve gıda stantları yer alacak. Fuar öncesi Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım alanı yerinde inceledi.

Düzenlenecek olan tarım fuarının il ekonomisi için önemli olduğunu belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım, "Düzenlediğimiz fuar ilimizin gelişimi, tarımı ve kalkınması için önemli bir yer teşkil ediyor. Fuarımıza hem yurt içinden hem de yurt dışından 80 tane firma katılacak. Değişik markalar, burada ürünlerini, makinelerini ve tarım alanında üretip geliştirdikleri ürünleri tanıtacaklar. Tarım alanında iştigal eden tüm firmalar, üreticiler ve bu alanlarda yatırım yapan bütün yatırımcıların burada olmasını hedefliyoruz. Biz fuarcılığı ilimizde geliştirmek istiyoruz. Elazığ’ın bir fuar şehri olarak markalaşmasını istiyoruz. Biz bu coğrafyada gelişmek, kalkınmak markalaşmak ve ürün çeşitliliğini arttırmak istiyoruz. Özellikle tarımsal alanda, hayvansal ürünlerin işlenmesi alanında hem katma değerin yükselmesi hem de aile işletmelerinin kalkınması için faaliyetlerimiz var. Yapacağımız bu fuar ile beraber bunlar üst seviyeye çıkacaktır. Bu fuar Elazığ’ın tanıtımı, ilimizde üretilen ürünlerin dünya ve Türkiye pazarına dağıtılması noktasında ciddi bir alt yapı teşkil edecektir’ dedi.

Vali Kaldırım’a, Elazığ İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan eşlik etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...