Elazığ'da 'Doğu Türkistan' yürüyüşü

Elazığ'da Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından organize edilen 'Doğu Türkistan Yürüyüşü' sonrasında gıyabi cenaze namazı kılındı.

Elazığ'da 'Doğu Türkistan' yürüyüşü Güncel

Elazığ'da Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Doğu Türkistan Yürüyüşü organize edildi. Yürüyüşe MHP Elazığ Milletvekili Yavuz Temizer, Ülkü Ocakları Elazığ İl Başkanı Fatih Murat Taşkın, parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplanan kalabalık İzzetpaşa Meydanı'ndan öğretmevi önüne kadar yürüdü. Yürüyüş sonrası açıklama yapan  Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Elazığ İl Başkanı Fatih Murat Taşkın, Çin'in, Doğu Türkistan'da Uygur Türklerine yapılanları kınayarak, "Doğu Türkistan güzel Türkistan Allah'a, Kur'an’a, bayrağa ve vatana yemin olsun, gök girsin kızıl çıksın. İşte on binler, yüz binler göz göz, saf saf hakka revan diyet alacağız billah, top yekun bir cihan. Bağır kardeşim bağır sel olsun durma bağır, dert Müslüman Türk’ün ya hür dünya ondan sağır. Onun için bağır sen haykır en yüksek sesle kahrolsun Kızıl Çin, yaşasın Türkistan" dedi.

Açıklamaların ardından toplanan kalabalık öğretmenevi önünde Doğu Türkistan'a öldürülen Uygur Türkleri için gıyabi cenaze namazı kılarak, dua etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom