Trafik Güvenliği Kararları Açıklandı

Karayolu Trafik Güvenliği İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda alınan kararlar açıklandı.

Trafik Güvenliği Kararları Açıklandı Güncel
Karayolu Trafik Güvenliği İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda alınan kararlar açıklandı.
 
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, "Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı" kapsamında kurulan, Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı Elazığ Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.
 
Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Ercan Çiçek, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kutlu, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Avcı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Oğuz Tapan, Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Metin Pakdil, Fırat Üniversitesinden inşaat mühendisi Hıdır Sertkaya, İl Müftüsü Peyami Güngör, Şoförler ve Otomobilciler Odası Elazığ Şube Başkanı Selami Yılmaz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdulkadir Kandemir ve Sağlık İl Müdürü Selahattin Karakoç tarafından oluşturuldu.
 
Kurul tarafından alınan kararlar şöyle: 
 
"Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı'na göre, Türkiye'de 2020 yılına kadar trafik kazası sonucu ölümlerin yüzde 50 oranında azaltılması planlandığından, Elazığ başta olmak üzere trafik denetimlerine ağırlık verilecek. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan şoförlerin emniyet kemeri kullanımı başta olmak üzere trafik kurallarına uyma konusunda diğer sürücülere örnek olmaları amacıyla kurum yetkilileri konuyu hassasiyetle takip edecek. Belediye tarafından trafik kuralları konusunda afişler bastırılıp billboard ve raketlere asılacak. Vatandaşlarda hız kontrolü ve emniyet kemeri kullanımı hakkında farkındalık sağlanacak. Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, servis şoförlerinin yanı sıra ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü eğitmenleri tarafından bilgilendirmeler yapılacak. Vatandaşların dikkatlerinin trafik kazaları ve denetimlerine çekilebilmesi için denetleme sonuçlarının her ay yerel basın kuruluşlarında yayınlanması sağlanacak." 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom