Sivil toplum kuruluşu ve siyasilerden uyuşturucu tepkisi

Adıyaman'ın Besni ilçesinde sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri uyuşturucu satışı ve kullanımının önüne geçilmesi amacıyla toplantı yaptı.

Sivil toplum kuruluşu ve siyasilerden uyuşturucu tepkisi
Adıyaman
Adıyaman’ın Besni ilçesinde sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri uyuşturucu satışı ve kullanımının önüne geçilmesi amacıyla toplantı yaptı.

Besni Kaymakamı Ahmet Gencer’i ziyaret eden sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri uyuşturucunun Besni’de satışı ve kullanımı konusunun önüne geçmek için istişare toplantısı yaptı.

Toplantıya AK Parti Besni İlçe Başkanı Mustafa Çiğdem, CHP Besni İlçe Başkanı Hakan Kılınç, MHP Besni İlçe Başkanı Hamdi Arslan, Besni İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan, Besni Ziraat Odası Başkanı İsmail Sümer, Besni Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Haci Arslan, Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Kasap, Yeni Besni Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Arif İşitmen, Besni Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Can, Gazeteci Soydan Doğru katıldı.

Olayların üzerine hassasiyetle gittiklerini söyleyen Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, emniyet güçlerinin bu işlerle uğraşanları yakın takibe aldıklarını, önlemleri daha da artırarak bu sorunun önüne geçmeye çalışacaklarını söyledi.

Kaymakam Gencer, "Her geçen gün olumsuz tesirini artırarak devam ettiğini gördüğümüz zararlı alışkanlıkların içinde önemli yer tutan uyuşturucu kullanımı bizim de gündemimizde ve mücadele programımızda olan hususlardan biri. Bu yalnızca bir kesimi ilgilendiren bir husus değil, toplumuzun temelini ve genelini ilgilendiren konu olduğu için bir seferberlik halinde mücadele verilmesi lazım. Buradaki farkındalığı oluşturmak için toplumun bütün kesimlerinde bir bilinç oluşturmak lazım” dedi.

STK’lar ise yapılan ortak açıklamada Besni’de bu tür olayların yaşanmasının kendilerini ilçe adına üzdüklerini ifade ederek, uyuşturucuyla mücadelede uğraş verilmezse ciddi risklerin ortaya çıkacağını belirttiler.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...