Bir proje daha hayata geçti

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın 'Marka Şehir Elazığ için Çözüm Planları' projelerinden biri daha hayata geçti.

Bir proje daha hayata geçti Güncel

Elazığ Belediyesi tarafından şehir içi trafiği rahatlatmak amacıyla hayata geçirilen çok katlı elektromekanik otoparkların ilki, hizmete sunuldu. Modern kentleşme yolunda atılmış önemli bir adım olan elektromekanik otoparklar, dar alanda kapsamlı hizmet olanağı sağlıyor. 

Salı Pazarında hizmete sunulan 4 üniteden oluşan, 48 araç kapasiteli elektromekanik otopark; pratik, güvenli ve ekonomik çözüm sunma özelliği taşıyor. Sürücülerin araçlarını asansörlerden birine park etmesinin ardından, araç otomatik taşıyıcılar tarafından en uygun park noktasına yerleştiriliyor. Çok kısa sürede tamamlanan işlemin ardından ise sürücü dilediği zaman yine çok kısa sürede aracını geri alabiliyor. 

Araçların iklim koşulları ve çevresel etkilerden korunduğu akıllı otoparksistemi, beş araçlık bir alana 48 aracın park etmesine olanak sağlıyor. Portatif yapıları sayesinde kısa sürede kurulumu gerçekleştirilen akıllı otoparklar, istenilen her noktaya taşınabilme özelliği de taşıyorlar.

ŞEHRİN SORUNLARINA KALICI VE AKILCI ÇÖZÜMLER
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, çok katlı elektromekanik otoparkların modern şehirleşme yolunda atılmış önemli bir adım olduğunu belirterek, "Seçim öncesi sunduğumuz projelerden birini daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şehrimizin sorunlarına kalıcı, akılcı ve teknolojik çözümler üretiyoruz. Attığımız her adımda bir sonraki adımı hesaplayarak, yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bizler bugün için değil, şehrin gelecek 50 yılını hesaplayarak, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu projeyle modern şehirlerinotopark sorununa getirilebilecek en akılcı çözümü şehrimize kazandırdık. Şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda elektromekanik otoparkları şehrimizin farklı noktalarında da kuracağız. Son derece güvenli ve pratik kullanıma sahip olan akıllı otoparkımız şehrimize hayırlı olsun" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom