Elazığ'dan kısa kısa

03 Temmuz 2015 - Elazığ'dan kısa kısa

Elazığ'dan kısa kısa Güncel

İZZETPAŞA LAVABOLARI 23 SAAT AÇIK
Ramazan ayında İzzetpaşa lavabolarında Elazığ Belediyesi tarafından günün 23 saati hijyenik ve ücretsiz hizmet sunuluyor. 

Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından şehrin merkezi noktasında yer alan ve yoğun olarak kullanılan İzzetpaşa lavabolarında, vatandaşa kaliteli ve modern hizmet sunuluyor. Temizliği titizlikle gerçekleştirilen, sabunundan kâğıt havlusuna ve sıcak suyuna kadar her şeyin bulunduğu lavabolarda, Ramazan ayına özel bir uygulama başlatıldı.

Ramazan ayı süresince İzzetpaşa lavabolarında 01.00-02.00 saatleri arasında gerçekleştirilen 1 saatlik bir genel bakım ve temizlik çalışmaları haricinde 23 saat aralıksız hizmet veriliyor.

ELAZIĞ’DA ORMAN YANGINLARI İLE MÜCADELE PROTOKOLÜ İMZALANDI

Elazığ Vali Yardımcısı Üzeyir Yılmaz başkanlığında, 18 kamu kurumunun katılımıyla toplanan kurulda, 2015 yılı için Elazığ ili orman yangınları ile mücadele işbirliği protokolü imzalandı.  

Elazığ'da orman yangınları için gerekli önlemlerin alınması ve orman yangınları ile etkin mücadele yapmak için orman teşkilatı ile ilgili kamu kurum ve kuruluşları arasında organizasyonun sağlanması amacıyla alınan 18 karardan oluşan işbirliği protokolü imzalandı. Orman Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda, bölge müdürlüğünce yapılan bir sunumda katılımcılara, alınan yangın tedbirleri hakkında ve Türkiye’de geçen yıl gerçekleşen yangın oranları hakkında bilgiler aktarıldı. Bölge müdürlüğü tarafından, orman teşkilatının söndürme gücü, araç ve ekipman sayıları ile orman yangınları istatistik bilgiler, hazırlanan sinevizyon gösterisiyle paylaşıldı.

“Bana AB’yi Anlat” Yarışmasında Dereceye Girenler ödüllendirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, “Bana AB’yi Anlat” konulu resim, slogan ve kısa öykü yarışmasında dereceye giren  öğrenciler Vali Murat Zorluoğlu tarafından ödüllendirildi.

Amacı Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile artırmak" olan proje kapsamında üç kategoride  81 ilde ilköğretim öğrencileri yarıştılar.

Vali Zorluoğlu yarışmada dereceye giren öğrencileri tebrik ederek madalyalarını verdi, dizüstü bilğisayar bisiklet ve satranç  takımı ile ödüllendirdi.

Engelsiz Bilişim Projeleri Kapsamında Tablet Bilgisayar Dağıtımı Yapıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında imzalanan “Engelsiz Bilişim Projeleri İşbirliği Protokolü” kapsamında engelli erişilebilirlik cihazı ve tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı.

Valilik binasında gerçekleştirilen dağıtım törenine Vali Murat Zorluoğlu, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, kurum müdürleri ve öğrenci yakınları katıldı.  Engelsiz Bilişim Projeleri Protokolü 3. El Projesi  kapsamında İlimiz Hazar Anadolu Lisesinden Berkay Metin, Elazğ Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinden Yunus Bayülgen, İstiklal Ortaokulundan Canan Yüksel, İsmetpaşa İlkokulundan Adem Taş, Elazığ Özel Eğitim Uygulama Merkezinden Helin Can ve Gazi Ortaokulundan Rabia Hüsna Bayülgen tablet bilgisayarlarını Vali Zorluoğlu’nun elinden aldılar.

İlimizde İlk ve Orta dereceli okullarda eğitim gören  engelli öğrencilere  tablet dağıtımı yapan Vali Zorluoğlu;  bu imkanı sağlayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na teşekkür etti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom