Kızılay'dan iftar sonrası mesai

Elazığ'da iftardan sonra Ahmet Aytar Meydanı'na çadır kurarak kan bağışı toplayan Kızılay Kan Bağış Merkezi, 8 günde 220 ünite kan topladı.

Kızılay'dan iftar sonrası mesai Güncel

Türk Kızılayı Kan Bağış Merkezi, iftardan sonra Ahmet Aytar Meydanı'nda Ramazan ayında kan toplama geleneğini bu yılda sürdürdü. Son 8 günde Kızılay'a 220 ünite kan bağışı yapıldı. 

Hava sıcaklığının yüksek olması ve vatandaşların oruçlu olduğu için kan bağışlarını iftardan sonra kabul ettiklerini ifade eden Elazığ Kızılay Kan Bağış Merkezi'nde görev yapan Dr. Mehmet Koşun, "Ramazan dolayısıyla kan bağışları iftardan sonra çadırda gerçekleşmektedir. Bu konuda duyarlı olan Elazığlı vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Ortalama günlük 30 kan bağışı alıyoruz. Şu anda toplamda 210 ile  220 arası bağış topladık. Bizim hedeflediğimiz bir kota var. Ortalama aylık bin 200 ila bin 300 civarında tabi ramazan ayında bunu gerçekleştirmemiz zor olacak ama diğer zamanlarda duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Elazığ olarak biz bu kotayı yakalayabiliyoruz. İftardan bir, bir buçuk saat sonra kan bağışı kabul ediyoruz. O zamanda kan bağışında herhangi bir sıkıntı olmuyor" dedi. 

"RAMAZAN AYINDA HER SENE OLDUĞU GİBİ BU SENE DE KAN BAĞIŞI DÜŞÜK"
Vatandaşların ilgisinden memnun olduklarını belirten Dr. Koşun, "Halkın ilgisinden dolayı teşekkür ediyoruz. Ramazan ayında her sene olduğu gibi bu senede bağışlar beklenenin altında ama bunu önümüzdeki aylarda telafi edeceğimizi inanıyoruz" diye konuştu. 

Kan bağışında bulunan vatandaşlardan Murat Ali Toktaş ise, "Vatandaşlık görevimizi yaptık. Herkesin üzerine düşeni yapması lazım. Herkesin kan bağışında bulunması lazım. İki ayda bir düzenli olarak kan veriyoruz. Bundan sonrada kan vermeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu. 

Elazığ Kızılay Kan Bağış Merkezi vatandaşların Ramazan ayı boyunca Ahmet Aytar Meydanı'nda kan bağışlarını kabul etmeye devam edecek.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom