Av yasağı sona erdi

İlimiz sınırları içerisinde yer alan Keban, Karakaya, Özlüce, Kalecik Baraj Gölleri ile Hazar Gölü ve bunlara bağlantılı tüm akarsularda uygulanan Su Ürünleri Avlanma Yasağı 01 Temmuz 2015 günü sona erdi.

Av yasağı sona erdi Güncel

01 Nisan - 01 Temmuz 2015 tarihleri arasında, İlimiz genelinde yapılan su ürünleri av yasağı denetimlerinde, su ürünleri av yasağına uymayan 65 kişiye toplam 50.088 TL idari para cezası uygulanmış olup, Kaçak avlanan yaklaşık 5900 kg sazangiller familyasına ait balık imha edilmiştir. Yine aynı tarihler arasında yapılan kontrollerde 18300 metre balık ağına yasal işlem yapılmak üzere el konulmuştur.

Önümüzdeki avlanma sezonunda avlanma ruhsatı almayan, ruhsatlarının vize işlemlerini yaptırmayan,balıkçı teknelerine plaka numaralarını yazdırmayan, mevzuata uygun olmayan vasıtalarla balık avlayan kişi ve kişiler hakkında gerekli yasal işlemler yapılacaktır.

Su Ürünleri avcılığı yapan şahısların nizami bir şekilde avcılık yapabilmeleri için  kendileri ve    tekneleri için Su Ürünleri Ruhsat Tezkeresi çıkartmalarını, daha önce ruhsat tezkeresi aldığı halde vize işlemini yaptırmayanların bu işlemi en kısa sürede yaptırmalarını,  tekneler için verilen Ruhsat numarasının okunabilecek ve görülebilecek şekilde ( Harf ve rakam yüksekliği 30 cm ) teknenin her iki yanına yazdırmaları gerekmektedir.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom