Nailbey mahallesi taziye evine kavuştu

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın seçim öncesi vaatlerinden biri daha hayata geçti. Nailbey Mahallesi taziye evi, Elazığ Belediyesi tarafından hizmete sunuldu.

Nailbey mahallesi taziye evine kavuştu Güncel

Yıllardır tüm uğraşlara rağmen açılamayan Nailbey Mahallesi Taziye Evi, gerçekleştirilen düzenleme ve tefrişatın ardından Yenice Sokak 29 numarada vatandaşların hizmetine sunuldu. Mahalle Muhtarı İhsan Parlak, sunulan hizmetten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür etti. 

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz yıllardır mahalle halkının yoğun talebine rağmen çözülemeyen bu sorunu giderdiklerini belirterek, “Biz seçim öncesinde bu sorunu önümüze getiren hemşehrilerimize konuyu çözeceğimize dair söz verdik. Önceleri bir arsa üzerine müstakil taziye evi yapmak için çalışlmalar yürüttük. Ancak bu mahallemizde taziye evi yapacak bir arsayı bulamadık. Bu aşamadan sonra bu ihtiyacı kiralama usulüyle çözmeye karar verdik. Hemşerilerimize verdiğimiz sözümüzü tuttuk ve bir işyerini kiralayarak taziye evini hizmete sunduk. Mahalle halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına yön verdiklerini ifade eden Başkan Yanılmaz, “Biz her zaman halkımızla omuz omuza yürümeyi, mutluluğu, heyecanı ve acıyı paylaşmayı ilkelerimiz arasına yerleştirdik. Belediye olarak cenaze hizmetlerine özel bir önem verdik, en acı günlerinde vatandaşımıza destek olmayı görev kabul ettik. Bu doğrultuda ALO 188 ücretsiz cenaze hizmeti atılmış önemli bir adımdır. Bunun yanı sıra ihtiyaç duyulan noktalarda taziye evlerini hizmete sunduk. Nailbey Mahallesi’nin bu ihtiyacı, yıllardır sorun olarak kalmıştı. Seçim öncesinde vermiş olduğumuz bir sözümüzü hayata geçirdik. Hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom