Bayram tatilcilerine trafik uyarısı

Ramazan Bayramı nedeniyle tatile çıkacaklara uyarıda bulunan Trafik Kazalarını Önleme Derneği Elazığ Şube Başkanı Murat Çıtak, direksiyon başında olan herkesin trafik kurallarına uymasını ve trafikte seyir halindeyken dikkatlerini dağıtacak telefon ve benzeri nesnelerden uzak durulması gerektiğini söyledi.

Bayram tatilcilerine trafik uyarısı Güncel

Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Elazığ Şube Başkanı Murat Çıtak, 4 günlük Ramazan Bayramı tatili öncesi yola çıkacak sürücüleri uyardı. Sürücülerin güvenli bir yolculuk yapması için direksiyon başında dikkat etmelerini isteyen Çıtak, "Ramazan Bayramı'na bağlı olarak insanlar tatile, memleketlerine, sevdiği insanların yanına, akrabalarının yanına yolculuk edecek. Günümüzde şehrimizde yaşayan insanlar genellikle yolculuklarını kendi araçlarıyla yapmaktadırlar. Bu araçlarla yolculuğa çıkarken özelikle tatil yolculuğuna araçlarını hazırlamalarını, teknik olarak bakımlarını yapmalarını ve teknik husustaki işlemleri de bittikten sonra araçlarını dikkatli bir şekilde trafik kurallarını uyarak kullanmaları gerekmektedir" dedi.

Sürücülerin özellikle araçların içerisinde dikkatlerini dağıtacak, bozacak şeylerin olmaması gerektiğini vurgulayan Çıtak, "Tatilcilerimizin, dinlenmiş olarak rahat bir psikolojiyle yola çıkmaları faydalarına olacaktır. Bütün trafik kurallarını ve trafik işaretlerine hassasiyetle riayet etmek gerekir. Sürücülerimiz, araçlarında klimalarını uygun bir şekilde kullanmaları ve mutlaka yorulduklarında dinlenmelerini önemlidir. Huzurlu, güzel bir bayram geçirmeleri açısından bütün kullanıcılar trafik kurallarına uymalarını hassasiyetle önermekteyiz" diye konuştu.

Bayram sonrası da trafiğin yoğun olacağını ifade eden Murat Çıtak," Direksiyon başına geçen herkesin aynı hassasiyeti tatil dönüşünde de göstermelerini kendi can güvenlikleri ve huzurları açısından önemlidir" şeklinde konuştu. 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom