FAY-HİB Toplantısı Kemaliye’de Yapıldı

Encümen Toplantısı Elazığ Valisi Muammer Erol'un başkanlığında Kemaliye'de yapıldı.

FAY-HİB Toplantısı Kemaliye’de Yapıldı Güncel
19 Temmuz Cuma günü Kemaliye’de yapılan toplantıya FAY-HİB Başkanı Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım İşletmeleri Genel Müdürü Adnan Aslan Kemaliye Belediye Başkanı Mustafa Haznedar, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Kovancılar Belediye Başkanı Bekir Yanılmaz, Encümen Üyesi Av. Vedat Pehlivan, Encümen üyesi Kemal Durmuş, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yrd. Cemil Yatkın ve FAY-HİB Birlik Müdürü Ramazan Polat katıldılar.
 
Toplantıda bir değerlendirme yapan Vali Muammer Erol, havzanın kültürel ve ekonomik açıdan önemine değindi. FAY-HİB tarafından hazırlanan toplamı 28.685.074,63 TL olan projeler için Kültür Bakanlığı’ndan talep edilen ödeneğin havza için çok önem taşıdığını kaydeden Vali Erol, Sivrice Arıtma Tesisinin acilen tamamlaması için gerekli ödeneğin Elazığ Valiliğine aktarılması için çaba sarf ettiklerini belirtti.
 
Vali Erol ayrıca toplantıda FAY-HİB’e bağlı ilçelerin turistik ve tarihi yerlerinin tanıtımını yapmak ve havzanın haritasını gösteren broşür hazırlanması konusunda birlik yetkililerinden ve 1/25.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı hakkında yüklenici firma sahibi Ahmet Kaya’dan çalışmaları hakkında bilgi aldı.
 
Toplantı için Elazığ’a gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım İşletmeleri Genel Müdürü Adnan Aslan ve beraberindekiler İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekibi ile birlikte Hazar Gölü Arıtma Tesisi, Hazarbaba Kayak Merkezi, Harput, Pertek ve Kemaliye’deki incelemelerinin ardından çalışmalarını tamamladılar.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom