Modern semt pazarları kuruluyor

Çok işlevli kapalı semt pazarları Hilalkent ve Aksaray Mahallelerinde inşa edilerek hemşehrilerimizin hizmetine sunulacak. İlk etapta iki mahallede kurulacak olan semt pazarları daha sonra Doğukent, Çaydaçıra ve Ataşehir mahallelerine inşa edilecek.

Modern semt pazarları kuruluyor Güncel

Hemşehrilerimizin pazar alışverişlerini daha modern alanlarda yapmaları için çalıştıklarını ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Yoğunluğu artan ve semt pazarlarının bulunmadığı mahallelerimizde yeni ve modern semt pazarları inşa edeceğiz. Çelik kafes sistemli çok işlevli kapalı semt pazarlarını ilk etapta Hilalkent ve Aksaray Mahallelerinde inşa edeceğiz. İçerisinde idari bina, mescit, bay – bayan lavabolarının yer alacağı pazar yerinin zemini birinci sınıf beton malzemeyle yapılacak. Direnaj sistemlerinin yapılacağı kapalı semt pazarında sosyal aktiviteler için basket potaları da yerleştirilecek. Bu sayede pazarın kurulacağı gün haricinde gençlerimiz spor da yapabilecek. Böylece hem pazarcılarımız hem de hemşerilerimiz rahatlayacaklardır.” 

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, her iki mahallede inşa edilecek kapalı semt pazarlarını yaygınlaştıracaklarını ve üç mahallede daha yapılacağını sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom