Girişimcilik kursunun 2. etabı başlıyor

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası ve KOSGEB işbirliğinde ''Uygulamalı Girişimcilik''kurslarının 2. Etabı 25 Temmuz’da başlayacak.

Girişimcilik kursunun 2. etabı başlıyor Güncel

1.ETAPDA 90 GİRİŞİMCİ SERTİFİKALARINI ALMIŞTI
Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası ve KOSGEB işbirliğinde 'Uygulamalı Girişimcilik' kurslarının birinci etabında 90 kişi 9 gün süren eğitimler sonunda düzenlenen törenle sertifikalarını alarak esnaflığa başladılar.Sertifikasını alan bayan esnaflar 30.000 liranın yüzde 80’ni erkekler ise yüzde 70’i hibe aldılar.

2.ETAP KURSLARI 25 TEMMUZ’DA BAŞLAYACAK
Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası ve KOSGEB işbirliğinde 'Uygulamalı Girişimcilik' kursları 25 Temmuz’da başlanacak. Eğitimler sonunda düzenlenecek sertifika töreniyle esnaflar sertifikalarını alacaklar.

BAŞKAN ULAŞ: “VATANDAŞLARIMIZIN ESNAFLIĞA BAŞLAMASI BİZLERİ MUTLU EDİYOR”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş vatandaşlarımızın yoğun talepleri sonucunda 'Uygulamalı Girişimcilik' kurslarımızın ikinci etabını başlatmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Başkan Mitat Ulaş, birinci etapta sertifika alan vatandaşların çoğunun esnaflığa başladığını ve Elazığ’ın ekonomisine katkı sağlamaya başladıklarını ifade ederek esnaflarımızın yanında güçlerine göre işçi çalıştırdıkları buda ilimizdeki işsizliğe bir nebzede olsa katkı sağlaması bizleri ve odamız yönetimindeki kardeşlerimizi çok mutlu ettiğini belirtti.

Sertifika almak isteyen çok sayıda vatandaşın kendilerine müracaatta bulunduğunu ifade eden Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş, mülakatlarda ince eleyip sık dokuduklarını esnaflığa başlayacak olan vatandaşlara sertifika vermeye çalıştıklarını belirterek bundan önce olduğu gibi bundan sonrada esnafların ve Elazığ’ın faydasına olan tüm çalışmaların içinde olacaklarını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom