Özgecan adına kütüphane açıldı

Mersin'de öldürülen Özgecan için Elazığ'ın Koruk köyünde 'Özgecan Kadın Dayanışma Kütüphanesi ve Yaşam Evi' açıldı.

Özgecan adına kütüphane açıldı Güncel

Elazığ'ın Koruk köyünde, Özgecan Kadın Dayanışma Kütüphanesi ve Yaşam Evi hazırlandı. Özgecan adına yapılan kütüphane ve yaşam evinin açılışına annesi Songül ile babası Mehmet Aslan'ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, Toplumsal Değişim ve Gelişim Derneği Başkanı Kadir Polat, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ahmet Pirinçci ile çok sayıda davetli katıldı.

TODGEP Başkanı Kadir Polat, derneğin çalışmaları hakkında bilgi vererek Özgecan Asla'ın anısına böyle bir yerin oluşturulmasında destek verenlere teşekkür etti. Açılışa katılan yazar Nazmi Bayrı da kadına yönelik şiddeti her türlüsüne karşı olduklarını ifade ederek, insana insan olduğu için değer verilmesi gerektiğinin ancak eğitim yolu ile mümkün olabileceğini söyledi.

Özgecan'ın bir anne babanın değil, 75 milyon insanın manevi evladı olduğunu kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, "Onun acısı ortak acımız, kaybı da ortak kaybımızdır. İnsanlık dışı bir şekilde katledilen ve ölümü tüm Türkiye’yi yasa boğan, vicdanları zedeleyen, acısını ve ızdırabını hepimizin yüreğimizde hissettiğimiz Özgecan kızımızın anısına, ilimiz Koruk köyünde bir kütüphane yapma talebi geldi. Toplumsal Değişim ve Gelişim Derneği tarafından bu talep müdürlüğümüze ilk sunulduğunda hiç tereddüt etmeden her türlü katkıyı sağlayacağımızı kendilerine ifade etmiştik.

Koruk köyümüzde bulunan ve ihtiyaç fazlası okul binasının Özgecan Aslan anısına bir kütüphane olarak düzenlenmek istendiği müdürlüğümüze iletildiğinde, konu hemen tarafımızdan  Valimize sunulmuş, Valimizin de destek ve onayı ile hızlı bir şekilde sonuca kavuşturulmuştur. Sevgili yavrumuzun babası Mehmet bey ve annesi Songül hanım da bugün burada aramızda bulunuyorlar. Tüm Türk halkının acınızı  paylaştığı gibi burada bulunan bütün misafirlerimiz ve bizler de sizin acınızı bir kez daha paylaşıyor, burada aramızda bulunmanızdan dolayı oldukça mutlu olduğumuzu bilmenizi istiyoruz" dedi.

'Özgecan Kadın Dayanışma Kütüphanesi ve Yaşam Evi'  Özgecan'ın annesi, babası ve diğer katılımcıların kurdele kesmesiyle açıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom