Fendoğlu, Başkan Vekili oldu

2009'dan buyana RTÜK üyeliği yapan Elazığlı akademisyen Anayasa Profesörü Hasan Tahsin Fendoğlu, RTÜK Başkan Vekilliğine getirildi.

Fendoğlu, Başkan Vekili oldu Güncel
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanlığı'na yeniden Prof. Dr. Davut Dursun seçildi. Başkan vekilliği görevine ise Hasan Tahsin Fendoğlu getirildi.
 
 
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) başkan ve başkan vekili seçimleri yapıldı. RTÜK'ten yapılan açıklamaya göre, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu 23 Temmuz 2013 tarihinde başkan ve başkan vekilini seçmek üzere toplandı.
 
Üst Kurul Başkanlığına üçüncü kez Prof. Dr. Davut Dursun, Başkan Vekilliğine ise Prof. Dr. Hasan Tahsin Fendoğlu seçildi.
 
Davut Dursun üçüncü kez RTÜK Başkanlığına seçildi. Başkanvekili ise Hasan Tahsin Fendoğlu oldu.
 
 
 2 yıllık görev süresi dolan Davut Dursun'un yerine gelecek yeni isim için, Üst Kurul oylama yaptı ve Dursun, üçüncü kez RTÜK Başkanı oldu. 
 
 Tek aday olan Davut Dursun ilk tur oylamada yeniden seçildi. Oylama gizli yapıldı. Başkan vekilliğine ise Hasan Tahsin Fendoğlu seçildi.
 
 Görev süresi dolan Davut Dursun, 2009 yılından bu yana 2 dönem üst üste başkanlık yapmıştı. Dursun, başkanlık koltuğunda üçüncü dönem de oturacak. Böylece Dursun ilk kez üç dönem üst üste RTÜK Başkanlığı yapan isim oldu. Dursun 2 yıl daha başkanlık görevini yürütecek ancak sonrasında RTÜK üyeliği de sona ereceği için son kez bu görevi yerine getirmiş olacak.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom