Başkan Yanılmaz muhtarlarla toplandı

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Muhtarlar Derneği Başkanı Ayhan Atlan ve mahalle muhtarlarıyla toplantıda bir araya geldi.

Başkan Yanılmaz muhtarlarla toplandı Güncel

Dernek Başkanı Ulukent Mahalle Muhtarı Ayhan Atlan, “Burada toplanmamızın sebebi problemleri hep birlikte çözmektir.Belediye Başkanımıza hem gerçekleştirdiği hizmetlerden dolayı hem de derneğimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

“Bizler bütün problemleri el birliği ile çözüyoruz, bu şehri yönetirken hiçbir probleme duyarsız kalmıyoruz. Bütün güçlerimizi ve ortak aklımızı birleştirip çözüm buluyoruz” diyerek konuşmasına başlayan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Yakın zamanda Elazığ'ın içme suyu şebeke alt yapı yenileme proje ihalesi yapıldı. Elazığ'ın yaklaşık 35 - 40 yıllık içme suyu alt yapısını komple değiştiriyoruz. Kanalizasyon alt yapısını ve yağmur suyu toplama kanallarını artan konut sayısına sorunsuz hizmet verecek şekilde değiştiriyoruz.Birçok yerdeki kanalizasyon boruları atık suya yeterli gelmiyor, kapasitesi yetmiyor. Kanalizasyon alt yapısı ve yağmur suyu kanalları ihalesi bu ayın 30'unda yapılacak. Cumhuriyet, Sürsürü, Zafran, Karşıyaka, Salıbaba, Kızılay, Aksaray, Gümüşkavak, Çatalçeşme Mahalleleri başta olmak üzere diğer birçok mahallelerimizde yapacağımız kentsel dönüşüm çalışmalarımızın 1. adımını Cumhuriyet Mahallesi’nden başlattık. 

Bu şehrin imajını doğru noktaya götürmek zorundayız. Elazığ'a kapalı pazar yerleri yapımına başladık. İhalelerin bir bölümünü yaptık, bir bölümünü de yapmaya devam ediyoruz. Kaldırım çalışmaları, asfalt çalışmaları, yeni yol çalışmaları devam ediyor. Elazığ’ı yollarıyla, kaldırımlarıyla, parklarıyla, bahçeleriyle örnek bir şehir haline getireceğiz. 

BAŞKAN YANILMAZ ELAZIĞ MUHTARLAR DAYANIŞMA DERNEĞİ’NDE
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Muhtarlar Dayanışma Derneğini ziyaret ederek, belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Başkan Yanılmaz, bu yıl içerisinde gerçekleştirilen yatırımları anlatırken, muhtarlar da mahallelerdeki talepleri iletti.

Elazığ Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Murat Gülbasan,“Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a hizmetlerle ilgili teşekkür ederek, bu ziyaretlerin her zaman düzenlenmesini temenni ediyoruz” dedi.

Elazığ'ı bir adım daha ileriye götürmenin mücadelesini hep birlikte veriyoruz. Yaptığımız bütün çalışmalarda en yakın çözüm noktamız muhtarlarımızdır diyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise açıklamasında şunları belirtti:
“Beş mahallemizi ilgilendiren ŞorşorDeresi ile ilgili ihalemizi bu ayın 24'ünde yaptık, inşaatın yapımına en yakın zamanda başlanılacak. Burası Elazığ'ın kanayan yarasıydı. Bu yara Elazığ Belediyesi, İlbank ve DSİ'nin ortak çalışmasıyla bugün bitim aşamasına geldi. Revize imar planımızın çalışmalarının sonuna geldik. Bu yılın sonunda revize imar planımız bitecek. Revize imar planı bütün Elazığ'ı ilgilendirmekle birlikte en çok Hicret, Aksaray, Kızılay, Gümüşkavak, Çatalçeşme, Salıbaba, Sanayi, Ulukent, Kırklar, Doğukent, Yıldızbağları, Fevzi çakmak, Esentepe, ZafranMahalleleri başta olmak üzere Elazığ'ın İmar planını revize edip bitireceğiz. 

Elazığ Belediyesi’nin mali disiplininin de olması gerekiyordu bu disiplini de oluşturduk. Çalışan personellerimiz maaşını her ay vakti geldiğinde alıyor. Elazığ Belediyesi’nde alacağı olan bütün esnafın, sanayicinin alacaklarını ödedik.  Bütün bunları yaparken Elazığ'ı daha da ileriye götürmek daha da güzelleştirmek için bu konuda sizlerin de desteği ile şehrimizi daha da iyi noktaya götüreceğiz. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom