Elazığ'da sıcaklık 53 dereceye yükseldi

Elazığ'da hava sıcaklığı 53 dereceye kadar yükseldi. Sıcaktan bunalan vatandaşlar gölgelik alanlara akın etti.

Elazığ'da sıcaklık 53 dereceye yükseldi Güncel

Termometrelerin patlamak üzere olduğu Elazığ’da hava sıcaklığı 53 dereceye kadar yükseldi. Yükselen sıcaklık vatandaşları bunalttı. Gölgelik alanlara akın eden vatandaşlar, sosyal medyada paylaşmak için termometrelerin fotoğraflarını çekti. Bir parkta serinlemeye çalışan vatandaşlardan Hasan Kiper, sıcaklığın bir nimet olduğunu belirterek, “Yazın sıcağı da, kışın soğuğu da olacak. Her mevsimin bir güzelliği var. Burada da bu yaz olunca sıcaklık bu şekilde artıyor. Her türlü canlı da bedava bir istirahat ediyor. Her yer otel gibi park yeri gibi oluyor. Ancak bir fakir kış günü sıkıntı içine giriyor. Bu da yazın Allah'ın bir rahmetidir. Herkes yerde uzanmış yatıyor. Çimlerde parklarda yatıyor” dedi.

Artan sıcaklarda kendinin zorluk çektiğini ifade eden Altı Nokta Körler Derneği Elazığ Şube Başkanı Refik Temiz, aşırı derecede bunaldıklarını ifade etti. Gölgelik alanlar aradıklarını anlatan Temiz, “Sıcaklık bana hiç yaramıyor. Biraz sinir hastalığım olduğu için sıcaklıkta daha da bunalıyorum. Allah bizlere değil, inşaatlarda, sokakta çalışanlara yardım etsin. Biz yine gölge falan bulup barınıyoruz. Sıcaklarda özelikle kalp hastaları, çocuklar, yaşlılar genellikle uzmanların uyardığı saatlerde dışarı çıkmasın. 12.00 ile 15.00 arası dışarı çıkmasınlar. Sıcak gerçekten o saatlerde tam dik açıda indiği için etkili oluyor. Bu sıcaklık herkesi etkiliyor” diye konuştu.

Aydından Elazığ'a ziyarete gelen Yüksel Topçu, sıcaklığın mevsimlerin bozulmasıyla ilgisi olduğunu kaydederek, “Küresel ısınma ve küresel soğumaya bağlı olarak bu sıcaklıkları düşünebiliriz. Mevsimsel bozukların bir diğer sebebi de aynı zamanda birkaç ay önce güneş patlamasından meydana gelmesinin de etkisi var. O yüzden normal karşılamak lazım. Ben Aydında oturuyorum. Dolayısıyla Aydın’dan geldikten sonra buranın sıcaklığı çokta bana fazla etki etmiyor.

Öğlen saatlerinde güneşin çok tepede olduğu saatlerde çok dışarı çıkmamak gerekiyor. Bu sıcaklarda bir de bol sıvı gıda almak lazım” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...