Elazığ'dan kısa kısa

31 Temmuz 2015

Elazığ'dan kısa kısa Güncel

ELAZIĞ’DA İKİ FARKLI YERDE ÇIKAN YANGINLAR KONTROL ALTINA ALINDI
Elazığ’da öğleden sonra iki farklı yerde de yangın çıktı. Çıkan yangınlar itfaiye ve orman söndürme ekipleri tarafından kontrol altına alındı.  

Elazığ’da öğleden sonra ilk olarak Harput mahallesinde yangın çıktı. Tarihi Harput mahallesinde otluk alanda başlayan yangın bir anda rüzgarın etkisiyle dağlık alanlara sıçrayıp, civar evlerin bahçelerine sıçradı. Kısa sürede büyüyen yangında İtfaiye ekipleri, TOMA’lar, panzerler ve vatandaşların müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı.  Aynı saatlerde Çalıca Köyü’nde de yangın meydana geldi. Elazığ Belediyesi itfaiye ekipleri ve Orrman Bölge Müdürlüğü ekipleri müdahaleler sonucunda yangın kısa sürede kontrol altına alındı.Bugün öğle saatlerinde de kent merkezinde Hicret mahallesinde yangın çıkmış 6 ev,1 ahır zarar görmüş ve 30 hayvan telef olmuştu.
Yangınlarla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

BAŞKAN YANILMAZ’DAN UYARI
Şehrin muhtelif yerlerinde eş zamanlı çıkan 8 yangınla ilgili Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz bir açıklama yaptı.

Başkan Yanılmaz, son yılların en sıcak günlerini yaşadığımız şu günlerde aynı anda birden çok yerde çıkan yangına Elazığ Belediyesi itfaiyesinin anında müdahale ettiğini belirtti.

Bugün çıkan yangında can kaybının yaşanmamasının sevindirici bir gelişme olduğunu ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Aşırı sıcaklar sebebiyle en küçük bir kıvılcım ya da sigara izmaritinden büyük yangınlar meydana gelmektedir. Bu sebeple vatandaşlarımız özellikle bugünlerde oldukça dikkatli olmalıdır. Sigara izmaritleri ya da piknik sonrası mangal ateşinin muhakkak söndürülerek olası bir yangına sebebiyet verilmemelidir. Bugün öğle saatlerinde çıkan eş zamanlı yangınlara ekiplerimiz aynı anda müdahale ederek yangınları kontrol altına almıştır.

BAŞKAN YANILMAZ’DAN GEÇMİŞ OLSUN
Elazığ’ın birçok noktasında aynı anda çıkan yangınlara diğer kurum ve kuruluşların da itfaiye araçlarıyla destek verdiğini ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, sözlerini şu şekilde tamamladı.
“Belediyemiz itfaiyesiyle birlikte 8. Kolordu Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Fırat Üniversitesi, Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve Havalimanı itfaiyesi ile Keban, Kovancılar, Karakoçan, Palu ilçe belediyelerinden gelen itfaiye araçları yangınlaraanında müdahale ederek söndürme çalışmalarına katıldı. Elazığ’ın birçok noktasında eş zamanlı çıkan yangında can kaybının olmaması hepimizi sevindirmiştir. Yangınlara özverili ve fedakârca müdahale eden başta belediyemiz itfaiye ve diğer müdürlük çalışanlarına, diğerkamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür ediyor, şehrimize de geçmiş olsun diyorum.”

 

TES-İŞ SENDİKASI ELAZIĞ ŞUBE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI
TES-İŞ Sendikası Elazığ Şube Başkanı Erdeniz ERDİM, son günlerde artan terör olaylarıyla ilgili mesaj yayınladı.
Ülkenin birliği, beraberliği, bütünlüğü ve kalkınmasını hedef alan terör saldırıları ile hiçbir yere varılamayacağını belirten TES-İŞ Şube Başkanı Erdeniz Erdim, açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

“Ülkemizde son günlerde yaşanan terör olayları, çok sayıda asker, polis, işçi ve masum insanlarımızın yitirilmesine neden olmuştur.

DEAŞ’in yaptığı Suruç katliamının ardından PKK ve DHKP-C terör örgütleri de peş peşe işledikleri cinayetlerle güvenlik görevlilerimizin canına kastetmekte, polislerimizi uykuda öldürecek kadar alçakça saldırılar gerçekleştirmektedir. Ülkemizin çeşitli şehirlerinde eli silahlı caniler sokak gösterileri yapmakta, halk otobüslerini yakmakta, şantiyeler basılarak işçilerimiz katledilmekte, iş makinaları ateşe verilmekte, şehirlerimiz bir savaş alanı haline getirilmek istenmektedir.

Gelinen noktada, DEAŞ terör örgütü sınırlarımızı tehdit ederken, PKK ve DHKP-C terörü de polislerimizin, askerlerimizin, halkımızın canına kastetmektedir.

Tüm bu saldırılarla hedeflenen, ülkemizde kaos ve karmaşa ortamı yaratmaktır. Saldırılar, milli birliğimize, kardeşliğimize kastetmektedir. 

Masum insanların canına kastedenler, elbette bunun bedelini ödeyecek,  kafa kesenler, ekmeğinin peşinde olan işçi kardeşlerimizi öldürenler ve bebek katledenler er geç hak ettikleri cezayı görecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür ve milletinin birlik ve bütünlüğüne, huzuruna kastedenleri en ağır biçimde cezalandırmaktadır ve cezalandırmaya da devam edecektir.

Verilen bu mücadelede, kaybettiğimiz canların acısı yüreğimizi dağlamaktadır. Nereden gelirse gelsin, terörün vahşice şehit ettiği askerlerimiz, polislerimiz, işçi kardeşlerimiz ve vatandaşlarımızın kanı yerde kalmayacaktır.
Dökülen kanın son bulması yönünde devletimizin attığı adımları destekliyor,  terör örgütlerinin topraklarımızdan ve sınırlarımızdan temizlenmesi için misliyle mukabele edilmesi ve her türlü önlemin alınmasını, her türlü girişimin yapılmasını istiyoruz.

Halkımız, yaratılmak istenen kaos, karmaşa, korku ortamına prim vermeyecektir. Halkımız,  devletine duyduğu güvenle, bu zor günlerin atlatılması için üzerine düşen görevi yapacaktır.

TES-İŞ topluluğu olarak alçakça ve haince saldırı yapanları, içeride ve dışarıda terör örgütüne destek verenleri lanetliyor, terörün sınırlarımızdan ve topraklarımızdan kazınması için her türlü katkıyı vermeye hazır olduğumuzun bilinmesini ülkemizin birlik ve beraberliğinin bozulmasına hiçbir şekilde fırsat vermeyeceğimizi belirtiyoruz. Vatanımızın birlik ve beraberliği uğruna şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve milletimize sabır ve başsağlığı, yaralı güvenlik güçlerimize de acil şifalar diliyoruz” 


ELAZIĞ VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA
İlimizde  31.07.2015  tarihinde aşırı hava  sıcaklığı  ve rüzgardan kaynaklandığı değerlendirilen yangınlarla ilgili olarak; Valiliğimizde koordinasyon merkezi oluşturulmuş olup gerekli müdahaleler yapılmıştır. 

İlimiz genelinde 40 ayrı noktada meydana gelen yangınlar,bütün Kamu kurum ve Kuruluşlarının araç gereç ve personelleri ile gönüllü vatandaşlarımız tarafından yapılan çalışmalar sonucu kontrol altına alınmıştır.soğutma çalışmaları devam etmektedir.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom