BİK Elazığ İl Müdürü Yürekli görevine başladı

Basın ilan Kurumu Samsun İl Müdürü iken Elazığ İl Müdürlüğü'ne atanan Murat Yürekli görevine başladı.

BİK Elazığ İl Müdürü Yürekli görevine başladı Güncel

Göreve başlaması nedeniyle bir mesaj yayınlayan Yürekli, Elazığ yerel basının kamuoyunun bilgilendirmesi noktasında önemli bir misyon üstlendiğini belirterek şu ifadeleri kullandı,”Basın İlan Kurumu Samsun Şube Müdürlüğü görevini ifa ederken 31 Temmuz 2015 tarihi itibariyle Elazığ’a atamam yapılmıştır. 3 Ağustos 2015 Pazartesi gününden itibaren ise görevimize başlamış bulunmaktayım. Yerel basının güçlenmesi noktasında önemli bir görev ifa eden Basın İlan Kurumu, Elazığ medyasının daha da güçlenmesi için çalışmalarını sürdürecektir. Elazığ Yerel basını oldukça güçlü bir altyapıya sahiptir.El birliği ile basınımızın Elazığ’da daha da güçlenmesi için bundan sonra çalışmalarımızı sürdüreceğiz”

YÜREKLİ KİMDİR?
1971 Malatya doğumlu. Yaklaşık 20 yıl yerel ve ulusal gazetelerde muhabir olarak görev yaptı. Önceki adı TRT2 olan TRT Haber Kanalında yayın yapan Kırılma Noktası adlı haber belgesel programının yaklaşık 5 yıl koordinatörlüğünü yaptı. TRT6’nın kuruluşunda bulundu ve bölgede 39 bölüm olmak üzere Şark Pazarı ve Fırattan Dicle’ye isimli belgeselini hazırladı. Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü bünyesinde bir süreliğine “Savaşın Çocukları, Ateş Topu Dünya, Orta Afrika Gerçeği, Yaralı Kent Halep ve Kırım’da Sürgün Korkusu” isimli web belgesellerini hazırladı. 

Kalmar Üniversitesi ve Fojo Media İnstitute  uhdesinde “AB’de Gazetecilik Eğitimi Programı’na katılan Yürekli aynı zamanda Sosyoloji eğitimi aldı.  

Bir süreden beri Basın İlan Kurumu Samsun İl Müdürlüğü görevini yapan Yürekli evli 2 çocuk babasıdır. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom