Vali Zorluoğlu Kızılay'ı ziyaret etti

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Kızılay Derneği Elazığ Şubesi, Kızılay Kan Merkezi ve Kızılay Güneydoğu Afet Yönetim Merkezi ve Depolarını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Vali Zorluoğlu Kızılay'ı ziyaret etti Güncel

İlk olarak Türkiye Kızılay Derneği Elazığ Şubesini ziyaret eden Vali Zorluoğlu burada Şube Başkanı Mehmet Kaymaz ve dernek yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Ardından Kızılay kan Bağışı Merkezine geçen Vali Zorluoğlu, merkezin çalışmaları hakkında Merkez Müdürü Dr. Selvi Eroğlu’ndan bilgi aldı.

Merkezi ziyaretin ardından merkez önünde bulunan parktaki vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Zorluoğlu, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Kan Merkezinin ardından Kızılay Elazığ Şubesinin devam eden inşaatını gezen Vali Zorluoğluburadan Kızılay Güneydoğu Anadolu Afet Yönetim Merkezi ve Depolarına geçti.

Ziyarette Kızılay Güneydoğu Anadolu Afet Yönetim Merkezi Müdür Vekili Metin Yaman tarafından karşılanan Vali Zorluoğlu, merkezin depolarını, depolarda bulunan ve afet anında kullanıma hazır olarak bekletilen ilk yardım ve temel ihtiyaç maddeleri, çadır ve diğer ihtiyaçların depolandığı birimleri gezerek bilgi aldı.

Ziyaretle ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Zorluoğlu, Kızılay’ın depolarının daha büyük ve ihtiyacı karşılayacak düzeyde bir yere taşınmasının planlandığını söyledi. Vali Zorluoğlu, “Kızılay Elazığ Şubesini, Kan Merkezini, Kızılay Elazığ Şubesinin Elazığ’daki inşaat halindeki binasını daha sonrada Kızılay Lojistik Merkeziyerinde inceledik. Kızılay çok köklü bir kuruluş, kurumsallaşmasını büyük ölçüde tamamlamış bir kurum. İmkan ve kabiliyetleri oldukça yüksek bir sivil toplum kuruluşumuz. Memnuniyetle ifade edeyim ki Kızılay bir afet anında kendi üzerine düşen sorumluluğu süratle ve etkin bir şekilde yerine getirebilecek bir donanıma sahip olduğunu ben bu ziyaretlerim esnasında müşahede ettim. Gerek araç gereç, gerekse personel bakımından çok şükür oldukça yeterli gördüm. İnşallah yeni yapılan binasına da taşınarak çok daha fiziki imkanları güzel alanlarda çalışma imkanı bulacak. Lojistik Merkezi dokuz il’e hizmet verdiğini düşünürsek merkezin ihtiyaca cevap vermede yetersiz kaldığı görülmektedir.  Kızılay Genel Merkezinin Elazığ’da çok daha büyük bir lojistik merkez yapma kararında olduğunu memnuniyetle ifade edeyim. Bizde Valilik olarak bu merkezin kurulması için gerekli olan yeri temin etmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Bu yerin kısa sürece belirlenmesi ile inşallah kısa bir süre sonra çok daha donanımlı bir lojistik merkeze sahip olacağız. Bu vesile ile bizleri misafir eden Kızılay yönetimine teşekkür ediyorum” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom