Dünya Gıda Gününe çalışan çocuklar damga vurdu

Diyarbakır'da, Dünya Gıda Günü dolayısıyla ücretsiz yemek verildi. Etkinlik alanına yanlarında çöp toplama araçları ile gelen en büyüğü 11 yaşındaki çocuklar, sıraya girip kumanyalarını aldıktan sonra kaldırımda oturup sessizce yemeklerini yedi.

Dünya Gıda Gününe çalışan çocuklar damga vurdu
Diyarbakır
Diyarbakır’da, Dünya Gıda Günü dolayısıyla ücretsiz yemek verildi. Etkinlik alanına yanlarında çöp toplama araçları ile gelen en büyüğü 11 yaşındaki çocuklar, sıraya girip kumanyalarını aldıktan sonra kaldırımda oturup sessizce yemeklerini yedi.

Diyarbakır’da 16 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla vatandaşlara broşür ve ücretsiz yemek dağıtıldı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından Şeyh Sait Meydanında açılan stantta 7’den 70’e herkese gıdanın önemini anlatan broşür verildikten sonra pilav üstü döner ve ayran ikramı yapıldı.

İşçi çocuklar sıraya girip yemeklerini aldı, yer sofrası kurdu

Vatandaşlara ücretsiz yemek dağıtıldığını gören çöp toplayan çocuklar, el arabalarını da yanlarına yemek sırasına girdi. Burada kumanyalarını alan çocuklar, daha sonra kaldırımın üstüne oturarak afiyetle yemeklerini yedi. Çevredekilerin kendilerinden habersiz olduklarını umursamayan çocuklar, bir yandan yemek yerken bir yandan da şakalaşmayı ihmal etmedi.Bir yılda 4 ton bozuk gıda imha edildi.

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Faysal Hatipoğlu, Dünya Gıda Günü dolayısıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olarak, gıdaya dikkat çekmek ve bir farkındalık oluşturmak adına Dağkapı ve Dörtyol semtlerinde yemek dağıttıklarını söyledi. Hatipoğlu, “Buradaki temel amaç, sağlıklı gıdaya nasıl ulaşabiliriz, önemini anlatmaktı. Gıda ile ilgili Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin çok büyük çalışmaları var, bu yıl içerisinde yaklaşık 4 ton bozuk gıda imhası yapıldı. Gerek merkez gerekse kırsal ilçelerde belediyelerle ortak çalışmalar yürütüp, çalışmalara Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkililerini de dahil edip Diyarbakır genelinde ciddi anlamda gıda denetimleri yapıldı ve yapılacak. Vatandaşlarımızdan isteklerimiz olacak, özellikle ambalajlı ürünleri tercih etmeleri, miadı geçmiş ürünlere dikkat etmeleri bu konuda gerekli hassasiyeti göstermelerini istiyoruz. Süt, süt ürünleri, gıda, bunlar çok hassas. Açıkta herhangi bir gıdayı tüketmemeleri gerekir. Bugün yaklaşık bin 500 kişiye ulaşmış olduk” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...