Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı toplantıları

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısının 2. birleşimi, meclis toplantı salonunda yapıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı toplantıları
Malatya
Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısının 2. birleşimi, meclis toplantı salonunda yapıldı.

Meclis Başkan Vekili Şahin Özer Başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında ilk olarak 11 Ekim 2017 tarihinde yapılan toplantının karar özeti oylanarak kabul edildi. MASKİ Genel Müdürlüğünde 657 sayılı Devlet memurları Kanununa tabi personel ile sözleşmeli personele Sosyal Denge Tazminatı ödenip ödenmeyeceği, ödenecekse yetkili sendika ile Büyükşehir Belediyesi arasında yapılacak olan sözleşmede Büyükşehir Belediyesini temsilen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a yetki verilmesi kabul edildi. Toplantında ayrıca Büyükşehir Belediyesinin 2016 yılı Sayıştay Denetim raporu hakkındaki meclis üyelerine bilgi verildi. Yeşilyurt ilçesi kısmen Tecde, kısmen Aşağıbağlar ve Konak tapusuna kayıtlı parselleri kapsayan yaklaşık 150 hektarlık alanda Horata Vadisi Kentsel Dönüm ve Gelişim alanı olarak belirlenen yerler hakkında: Yetkili birimlerce planda gerekli görülen alanlarda 3194 sayılı İmar Kanununun 18. Maddesi kapsamında imar uygulaması yapılarak parselasyon planının oluşturulması, parsellerin maliklerince değerlendirilmesinin esas alınmasına, parsel maliklerinin herhangi bir yüklenici firma ile anlaşarak parsellerinde yapı yapmak istemeleri halinde ilgili birimlerce 3194 sayılı İmar Kanununa göre ruhsat ve gerekli izinlerin verilmesi, proje alanında yapılacak yapılar için Büyükşehir Belediyesinin ilgili birimlerce belirlenecek cephe ve renge uygun olarak bina projelerinin hazırlanması, projelerin estetik komisyonu onayından sonra ruhsatlandırılması yönündeki karar kabul edildi. Malatya ili Yeşilyurt İlçesi Yeşiltepe Mahallesi 4342 ve 4344 nolu parselleri kapsayan yaklaşık 205 hektar yüzölçümü alan üzerinde Çakmak Kışlasının bulunduğu sahanın 6306 sayılı kanun kapsamında Rezerv Yapı Alanı olarak belirlenerek mülkiyetinin Büyükşehir Belediyesine devredilmesi ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığının teklifi kabul edildi. Yeşilyurt İlçesi Karakavak Mahallesi 3493 parsel numaralı Malatya Şehirlerarası Otobüs Terminali (MAŞTİ) içerisinde kalan taşınmazın 110 bin metrekarelik kısmının 112 acil istasyonu yapılmak üzere Sağlık İl Müdürlüğüne 25 yıl bedelsiz tahsis edilmesi kabul edildi.

Meclis toplantısındaki bazı maddeler ilgili komisyona havale edilirken, bir sonraki toplantının 17 Ekim 2017 Salı günü saat 14:00’de yapılmasına karar verildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...