Rektör Çomaklı, İletişim Fakültesinde İncelemelerde Bulundu

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, İletişim Fakültesini ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu.

Rektör Çomaklı, İletişim Fakültesinde İncelemelerde Bulundu
Erzurum
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, İletişim Fakültesini ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu.

İletişim Fakültesi Konferans Salonunda, Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım ile Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümlerinde görev yapan akademisyenlerle bir araya gelen Rektör Çomaklı, fakültenin çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Fakülteyi gezerek bina yapısı, öğrenci kapasitesi ve gerçekleştirilen faaliyetleri yerinde inceleyen Rektör Çomaklı, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Atatürk Üniversitesinin 23 fakültesiyle Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden biri olduğunu hatırlatan Çomaklı, böylesine büyük bir üniversiteyi daha işlevsel hale getirmek için tüm birimlerimizle toplumun gereksinimlerini dikkate alarak bu yönde bilgi üretiminin gerçekleştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Akademisyenlerle istişare etmenin gelecek açısından çok faydalı olacağına değinen Rektör Çomaklı, topluma yarar sağlamak için öncelikle iş ortamının huzurlu olması gerektiğini ifade etti.

“Üniversitemizde en öncelikli kriterimiz liyakat” diyen Çomaklı şöyle konuştu: “Huzurun temelinde kul hakkı yatar. Her alanda adaletli davranırsak ülkemize en iyi şekilde fayda sağlamış oluruz. Bizlerin hedef kitlesi direkt toplum olmalı. Ürettiğimiz bilginin topluma fayda sağlaması lazım. Fakülte mensupları öncü olarak şehirle iletişime geçmeli. Çünkü sahada öncü olursak bu misyonun hakkını vermiş oluruz. Bizler ancak ürettiklerimizle vatandaşımıza borcumuzu ödemiş oluruz" dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...