Sivas’ta buğday ekimi başladı

Türkiye'de buğday üretiminde dördüncü sırada yer alan Sivas'ta havaların soğuması ve yağışlı havanın etkisiyle çiftçiler buğday ekimine başladı.

Sivas’ta buğday ekimi başladı
Sivas
Türkiye’de buğday üretiminde dördüncü sırada yer alan Sivas’ta havaların soğuması ve yağışlı havanın etkisiyle çiftçiler buğday ekimine başladı.

Geçen yıl hava sıcaklıkların mevsim normallerinin üstünde seyretmesi ve mevsimlerin kurak geçmesi nedeniyle buğdayda istediği rekolteyi alamayan çiftçiler havaların soğuması ve yağışlı havanın etkisiyle nemlenen topraklarda buğday ekimine başladı. 2 aylık süre içerisinde yapılacak olan ekim çalışmaları için iş makineleri buğday tarlalarında çalışmaya başladı. Çiftçi önümüzdeki yıl için umut içerisinde buğday ekimini gerçekleştirmeye başladı.

Sivas merkeze 47 kilometre uzaklıkta bulunan Hafik ilçesinin Yarhisar köyünde çiftçilik yapan 69 yaşındaki Sebahattin Koru iş makinesine buğdayı ve gübreyi koyarak Temmuz ayında hasadı yapılacak buğdayın ekimini yapmaya başladıklarını belirtti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...