Elazığ'ın kentsel dönüşümdeki son durumu

Cumhuriyet Mahallesinde gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm çalışmalarında ilk adım fiilen atılıyor.

Elazığ'ın kentsel dönüşümdeki son durumu Güncel

Elazığ Belediyesi ve TOKİ arasında yapılan protokol doğrultusunda, Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan 2.85 hektarlık rezerv alanda inşa edilecek 277 konut ihalesi TOKİ tarafından gerçekleştirdi.

Elazığ Belediyesi tarafından mücavir alan sınırları dahilindeki toplam 259.73 hektarlık bir alana sahip, Cumhuriyet, Sürsürü, Kızılay, Aksaray, Kızılay ve Karşıyaka Mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm çalışmaları hızla ilerliyor.

2023 yılına kadar 25 bin konutun dönüşüm çalışmaları yapılarak, depreme dayanıklı, modern, yaşam kalitesi yüksek bir şehir oluşturma hedefi doğrultusunda sürdürülen çalışmaların ilk fiili adımı Cumhuriyet Mahallesi’nde atılıyor.

TİTİZ BİR ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜ

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili göreve başladıkları 2014 yılından itibaren yoğun bir çalışmanın içinde olduklarını ve bu çalışmaların semeresini almaya başladıklarını ifade ederek, “Cumhuriyet Mahallesi'nde sürdürülen çalışmalar doğrultusunda imar planına esas olan zemin etütleri, kamulaştırma ile ilgili detay çalışmaları, hâlihazırdaki hak sahipleri tespiti ve gayrimenkul değerlendirme çalışmaları yapıldı. Mevcut durum analiz çalışmalarının ardından da eylem planı oluşturularak, çalışmalara başlandı. Hazırlanan mimari avan projelerinin Bakanlık onayının ardından mimari uygulama planı hazırlanarak, onaya sunuldu.

Kapsamlı ve titizlikle sürdürülen sürecin sonunda Cumhuriyet Mahallesi’nde kentsel dönüşüm çalışmalarının ilk adımı atılarak, rezerv alanda 277 konut yapım ihalesi TOKİ tarafından gerçekleştirildi. Şehrimizde kentsel dönüşüm  çalışmalarına ilişkin planlamalarımızı  adım adım takip ediyoruz. Elazığ’ımız için hayırlı olsun.” dedi. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...