Kapalı ameliyatla sağlığına kavuştu

Elazığ'a Tunceli'den akciğer rahatsızlığı nedeniyle tedavi olmaya gelen 23 yaşındaki Hasret Gültekin, uygulanan kapalı ameliyatla sağlığına kavuştu.

Kapalı ameliyatla sağlığına kavuştu Sağlık

Tunceli’de Sol akciğer üst lob linguladaki brouşiektazi olarak tanımlanan enfektif bir hastalık tanısı konulan Hasret Gültekin’e birçok hastanede açık ameliyat önerildi. Bunun üzerine Elazığ'a gelen Gültekin’e, Medical Park Elazığ Hastanesi doktorları tarafından kapalı ameliyat önerildi. Kapalı ameliyatı kabul eden Gültekin başarılı bir operasyon geçirerek sağlığına kavuştu. Ameliyat hakkında bilgi veren doktorlar, “Hastamız bizden önce 5-6 farklı hastaneye başvurmuş. Bu hastanelerde hastamıza açık operasyon önerilmiş. Bize hastamız diğer hastanelerin düşüncelerini tetkik etmek için geldi. Bizde hastaya bu hastalık için kapalı video eşliğinde, sadece 3 tane 1cm’lik kesiler ile operasyon edilebileceğini ilettik. Hasta hastanemizi tercih etti. Kendisine ilettiğimiz gibi 3 adet 1cm’lik kesi ile operasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Ameliyattan sonra 3 gün gibi kısa sürede de taburcu olması planlanıyor” dedi.

“GİTTİĞİM HER HASTANE AÇIK AMELİYAT ÖNERDİ”
Hastalık tanısının konulduğu zamandan beri araştırma yaptığını ifade eden Gültekin “Bana geçen sene 2014 Aralık’ta Brounşiektazi tanısı konuldu. Yüksek ateşle başladı. Genelde yoruluyordum. Aynı zamanda astım hastasıyım. Gittiğim her hastane açık ameliyat önerisinde bulundu. Açık ameliyatta baya da riskli bir ameliyatmış. Uzun bir süre araştırdık. Daha sonrada buraya geldik. Doktor bey kapalı ameliyat yapabileceğini söyledi. Artık kararımızı verip burada yatışımızı yaptık. Ameliyat süreci iyi geçti benim için zorlanmadım. Başarılı da olduğunu söylediler. Umarım tekrarlanmaz. Tekrarlanma riskinin de az olduğu belirtildi. Bu şekilde bir süreç benim için bitti. Çok fazla da ağrı sızısı da yoktu” diye konuştu.

“ANTİBİYOTİK KULLANDIM AMA FAYDASI OLMADI”
Her gittiği hastanede ameliyat önerildiğini vurgulayan Gültekin, “İlaç tedavisi önermediler. İlaç tedavisi yokmuş bu rahatsızlıkta öyle söylediler. Daha önce birkaç antibiyotik kullandım ama bir faydasını görmedim. Devamlı yüksek ateş oluyordu. Hastaneye kaldırılıyorlardı. Dediğim gibi önerilen tek şey ameliyattı. Riskli bir ameliyat dedikleri için biz o yüzden biraz geç karar verdik. Bu şekilde bu hastanede karar aldık en sonunda. Ameliyatta iyi de geçti” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom