Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi çalışmaları sürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü ve DSİ tarafından inşa edilen Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde sona yaklaşıldı.

Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi çalışmaları sürüyor
Diyarbakır
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü ve DSİ tarafından inşa edilen Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde sona yaklaşıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü ve DSİ 10. Bölge Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve Ergani’nin içme suyu kalitesini artıracak olan İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde sona gelindi. 2018 yılının şubat ayında tamamlanması beklenen İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin kente su iletimini sağlayan Pompa İstasyonu’na çelik boru bağlantı çalışmaları başladı.Dört mahallede su kesintisi yaşanacak

DİSKİ Genel Müdürlüğü, yazılı bir açıklama yayınlayarak, bağlantı çalışmaları nedeniyle Ergani’nin bazı mahallelerinde 24 saat boyunca zorunlu su kesintisi uygulayacağını duyurdu. Kesinti, 17 Ekim 2017 saat 24.00’dan itibaren başlayacak, 18 Ekim 2017 tarihinde saat 24.00’da sona erecek.

DİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak zorunlu su kesintisinden, Namık Kemal, Adnan Menderes, Fatih, Kemaliye, Saray, Kemertaş ve Aziziye mahalleleri etkilenecek. Kemertaş, Saray ve Fatih mahalleleri ve Adnan Menderes Mahallesi’nin bir kısmı etkilenecek. Ergani’nin diğer mahalleri ise mevcut su depolarından yararlanacağı için kesintiden büyük ölçüde etkilenmeyecek."Vatandaşlarımız önlem almalı"

Açıklamada, vatandaşların su kesintisinden daha az etkilenmesi için çalışmaların kesintisiz ve süratli bir şekilde yapılacağı belirtildi. Açıklamada, vatandaşların gerekli önlemleri alarak kesintiye karşı hazırlıklı olmaları çağrısı yapıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...